Ekspertų pokalbiai
1. Kodėl vietinio poveikio dermatologinės pigmentaciją mažinančios priemonės yra agresyvios odai ir kodėl jos naudojamos tik kelis kartus per metus?
Kai kurie pigmentaciją mažinantys vaistai dirgina odą, pavyzdžiui, hidrokvinonas, retinoinė rūgštis arba AHA. Iš tiesų jie gali sukelti sausumo, karščio pojūtį, dilgčiojimą ir paraudimą. Kitų sudedamųjų dalių, pavyzdžiui, Kligmano trejeto sudėtyje esančių kortikosteroidų, nereikėtų naudoti ilgą laiką, kad būtų išvengta tam tikrų šalutinių poveikių, pavyzdžiui, kuperozės ar spuogų.
2. Kodėl būtina papildoma piežiūra?
Yra rizika, kad po pigmentacijos šalinimo procedūrų vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu problema pasikartos. Įvykus atkryčiui vėl atsiranda tamsių dėmių arba padidėja jų intensyvumas – taip nutinka dėl saulės poveikio.
Iš tiesų, sulaukę saulėtų dienų, nesame linkę saugoti odos nuo saulės spindulių. Vis dėlto šie spinduliai vėl paryškina dėmes, kurios anksčiau išnyko atliekant procedūras. Nepamirškite, kad saulės spinduliai odą veikia net ir debesuotomis ar apniukusiomis dienomis.
3. „Pigmentbio C-Concentrate“ rekomenduojama naudoti kaip papildomą priežiūrą. Ar jį galima naudoti kaip monoterapiją?
Serumą „C-Concentrate“ galima naudoti vieną esant neseniai atsiradusiai lengvai ar vidutinio sunkumo melazmai (nėštumo kaukei), kuri yra epidermalinė ar dermo-epidermalinė.
Jį galima naudoti lengvo ar vidutinio sunkumo lentigo (senatvinių ar saulės dėmių) atvejais, taip pat esant použdegiminei hiperpigmentacijai, pavyzdžiui, neseniai atsiradus pigmentuotiems randams po spuogų.
Galiausiai ši priemonė paprastai naudojama veido spalvai suvienodinti ir pašviesinti.
Siekiant įrodyti, kad „Pigmentbio C-Concentrate“ yra veiksmingas, kai naudojamas vienas, jis buvo išbandytas su 41 melazmą turinčia paciente ir po vieno mėnesio naudojimo buvo gauti labai geri rezultatai*.