Gydytojas pirmiausia įvertins psoriazės apimtį, jos padarinius ir tai, ar nėra metabolinio sindromo, ar ne per didelis alkoholio arba tabako vartojimas. Patikrins, ar nėra reumato ir ar galima rasti jį sukėlusią priežastį.
Labai svarbu nutraukti kasymąsi, nes tai skatina lopų atsiradimą. Atsisakyti toksiškų veiksnių (alkoholio, tabako) yra daugiau nei pageidautina.
Tik nedaugelis psoriazės atvejų nepasiduoda gydymui, nes yra daugybė įvairių formų gydymo būdų. Laimei, dauguma psoriazės atvejų yra lengvi ar vidutinio sunkumo ir jiems nereikia jokio „sunkaus“ gydymo. Šiuo atžvilgiu paprastai pakanka vietinio gydymo, tačiau šią lėtinę ligą reikia reguliariai prižiūrėti. Nutraukus gydymą, pažeidimai vėl atsiranda.
Psoriazė dažniausiai gydoma vietiniais kortikosteroidais ir vitamino D derivatais. Kasdien drėkinkite odą kremais emolientais, kad sumažintumėte odos sausumą ir taip išvengtumėte paūmėjimų. Galvos odoje esančius žvynelius galima sumikštinti ir pašalinti keratolitiniu būdu (salicilo rūgštimi, šlapalu).
Bendrai priimtini gydymo metodai yra dermatologo vykdoma fototerapija, retinoidai, metotreksatas, ciklosporinas ir biotechnologiniai vaistai.