Dėl įvairių genetinių ir fiziologinių priežasčių aknės ne visada galima išvengti. Tačiau yra paprastų būdų, kaip sumažinti spuogų atsiradimo ir aknės paūmėjimų tikimybę:
1. Kasdien prauskite veidą. Kasdien ryte ir vakare prauskite veidą specialiu, riebiai, į aknę linkusiai odai skirtu švelniu prausikliu. Gausiai prakaituojant (pvz.: po treniruotės ar saulės vonių) veidą nuprauskite ir dienos metu. Taip nešvarumai, prakaitas ir riebalai bus pašalinti ir nesikaups ant jūsų odos.
2. Nuolat naudokite priemones, skirtas į aknę linkusiai odai. Dažna aknę turinčių žmonių klaida yra nereguliari odos higiena ir priežiūra. Atminkite, kad norint turėti sveiką odą, svarbu ją prižiūrėti ne tik paūmėjimų metu, bet nuolatos. Priemonės, skirtos į aknę linkusiai odai, įprastai veikia antibakteriškai, padeda sureguliuoti odos riebalų kokybę ir kiekybę, todėl gali padėti išvengti spuogų atsiradimo.
3. Nedirginkite odos. Venkite visko, kas gali sudirginti jūsų odą: abrazyvinių valymo priemonių, pernelyg didelę rūgšties koncentraciją turinčių kosmetinių priemonių, odos šveitimo. Rinkitės švelnias valomąsias priemones, be alkoholio, bemuiles, kurių pH būtų artimas odos pH (tarp 4,5 ir 5,5 pH).
4. Skaitykite priemonių sudėtis. Sergant akne, rekomenduojama naudoti odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje nebūtų alkoholio. Vertinant sudėtį, reikėtų ieškoti šių ingredientų: salicilo rūgšties (pašalina negyvas odos ląsteles), glikolio rūgšties (valo poras, skatina odos atsinaujinimą), cinko (veikia antibakteriškai, sureguliuoja odos riebalų išsiskyrimą).
5. Nespaudykite spuogų. Spuogų spaudymas gali pridaryti daugiau žalos nei naudos – dažnu atveju yra pažeidžiama oda, sukeliamas arba suaktyvinamas uždegimas, todėl spuogas ilgiau neišnyks, taps skausmingas, didėja randelių atsiradimo rizika.
6. Nelieskite veido. Ant rankų kaupiasi daugybė bakterijų, tad liečiant veidą ant rankų esantys nešvarumai patenka ant odos ir sukelia spuogus, paūmėjimus.
7. Rinkitės subalansuotą mitybą. Patariama riboti pieno, ryžių, baltų miltų kepinių, kukurūzų dribsnių, cukraus, nes tai yra arba itin aukštą, arba aukštesnį glikeminį indeksą turintys produktai. Vietoj jų rinkitės pilno grūdo produktus, daržoves, vaisius, riebią žuvį, riešutus ir kitus gerųjų riebalų bei omega-3 rūgščių turinčius produktus. Taip pat svarbu palaikyti tinkamą žarnyno mikroflorą ir vartoti probiotikų turinčius produktus: raugintas daržoves, natūralų jogurtą ar kefyrą. Tai ypač svarbu jau vartojantiems antibiotikus aknei gydyti.