Dienos patarimai
Akių makiažas – vienas svarbiausių ritualų moters ir merginos rutinoje. Juk dažniausiai pirmoji mūsų makiažo priemonė dar paauglystėje yra blakstienų tušas, o tik vėliau atrandame akių pieštukus, apvedimus, šešėlius ir t. t. Makiažas išties padeda išryškinti mūsų žvilgsnį ir suteikia žavesio, tačiau norint išsaugoti sveiką ir gražią odą, svarbu vakare jį kruopščiai nuvalyti ir tinkamai prižiūrėti akių srities odą.
Akių srities oda yra 4-5 kartus plonesnė nei likusi veido oda. Be to, ji neturi riebalinių liaukų, dėl to jos barjerinė funkcija yra silpna. Sveikatos odai neprideda ir kasdienė kova su daugybe agresorių: saulės spinduliais, karščiu, šalčiu, vėju, tarša, makiažu ir t.t. O kur dar itin didelis mechaninis krūvis – kasdien mes sumirksime apie 10 tūkst. kartų, liečiame ar triname akis! Šie veiksniai dar labiau silpnina natūraliai trapią odą, todėl akių srities odai reikalinga išskirtinė priežiūra. Pirmas žingsnis odos priežiūros rutinoje yra makiažo ir nešvarumų pašalinimas, kuris turėtų tapti kiekvienos mūsų kasdiene rutina, kaip ir dantų valymas.
Neteisingas akių makiažo valymas = nemalonios pasekmės
Neteisingas ar nepilnas akių makiažo pašalinimas ne tik gali sukelti tokius nemalonius pojūčius kaip: niežulys, dilgčiojimas, odos sudirgimas, akių sausumas, paburkimai, bet ir sukelti infekciją. Ilgainiui oda pradeda greičiau senti, blakstienos nusilpsta ir ima lūžinėti. Vienintelis būdas, padėsiantis išvengti šių nemalonumų – kasdien kruopščiai pašalinti visus nešvarumus, makiažą ir taršos daleles.
Valant makiažą svarbu ne tik rezultatas, bet ir procesas. Kadangi akių srities oda yra itin jautri, ją valyti reikėtų itin švelniais ir ramiais judesiais, nesudirginant odos ir nepažeidžiant jos barjero.
Vatos diskeliai – už ar prieš?
Nuomonių yra įvairių – kai kurios neįsivaizduoja savo makiažo valymo rutinos be vatos diskelių, kitos – atvirkščiai, vengia juos naudoti dėl dirginimo, atsirandančio trinant odą vatos diskeliu. Nesvarbu kurioje pusėje esate jūs – turime jums patarimų, kaip švelniai ir efektyviai pašalinti makiažą:
1/ Gerai nusiplaukite rankas. Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius – juos išsiimkite.
2/ Makiažo valikliu suvilgykite vatos diskelį.
3/ Priglauskite vatos diskelį prie užmerktos akies ir kelias sekundes palaikykite. Taip ištirpdomas makiažas ir surenkami nešvarumai nuo akių vokų ir blakstienų.
4/ Tada švelniu judesiu, sukamaisiais judesiais perbraukite vatos diskeliu per užmerktą akį, nuo vidinio akies kampo link išorinio. Tą patį pakartokite nuo viršaus (voko) į apačią (link blakstienų).
5/ Norėdami pašalinti akių tušą, švelniai vatos diskeliu braukite nuo blakstienų šaknų link galiukų. Kartokite, kol ant vatos diskelio neliks nešvarumų.
1/ Gerai nusiplaukite rankas. Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius – juos išsiimkite.
2/ Užtepkite kelis lašus makiažo valymo priemonės ant pirštų ir ją sušildykite tarp pirštų.
3/ Švelniai, sukamaisiais judesiais pirštais įmasažuokite priemonę į akių srities odą, kol pašalinsite visą makiažą.
4/ Norėdami pašalinti akių tušą, atsargiai pirštais suimkite blakstienas ties šaknimis ir braukite link blakstienų galiukų.
5/ Nuskalaukite makiažo valiklį vandeniu.
Dažniausiai užduodami klausimai ir mūsų ekspertų atsakymai:
Kaip išsirinkti jums tinkantį makiažo valiklį?
Micelinis vanduo, dvifaziai makiažo valikliai, aliejiniai valikliai, pieneliai, losjonai, prausikliai ar kremai, nuvalantys makiažą. Pasirinkimas išties platus, todėl renkantis makiažo valiklį, tinkantį jūsų odai, svarbu atkreipti dėmesį į kelis kriterijus:
- Efektyvumas ir odos tolerancija. Makiažo valiklis turėtų gerai pašalinti makiažą, nesudirginti odos bei akių, todėl patariama rinktis valiklį, kuris atitiktų jūsų odos ir ašarų pH.
- Ingredientai. Jokio alkoholio ar kvapiklių sudėtyje – jie dirgina akių srities odą.
- Odos tipas. Makiažo valiklis turėtų būti pritaikytas jūsų odos tipui: riebiai, sausai, mišriai, jautriai, raustančiai odai...
- Įvairiapusis. Akių makiažo valiklis turėtų nuvalyti visų tipų makiažą: tiek lengvą, tiek vandeniui atsparų ar ilgai išliekantį.
Akių srities priežiūra po makiažo pašalinimo
Priklausomai nuo pasirinktos makiažo valymo priemonės, akių srities oda gali būti šiek tiek išsausėjusi arba atvirkščiai – su plonu riebiu sluoksniu.
- Jeigu po makiažo valymo oda išsausėjo, ją tempia, patepkite akių srities odą raminamuoju serumu ar kremu, skirtu akių srities odai.
- Jeigu nuvalius akių makiažą juntamas riebumo pojūtis, galite jį pašalinti naudojant toniką ar micelinį vandenį.
Tačiau egzistuoja ir tokių priemonių, kurios nepalieka nemalonių pojūčių po makiažo nuvalymo. Pavyzdžiui, dvifazio micelinio makiažo valiklio Sensibio H2O eye poveikis odai yra neutralus. Tai reiškia, kad priemonė neišsausina odos, bet ir nepalieka ant jos riebumo pojūčio. Toks efektas pasiektas dėl unikalios Sensibio H2O eye formulės – 70 proc. Priemonės sudaro micelinė dalis, o 30 proc. Aliejinė. Toks santykis leidžia pasiekti optimalų makiažo pašalinimo efektyvumą ir užtikrinti aukštą odos toleranciją.
Efektyvumas ir aukšta odos tolerancija – misija įmanoma
Jeigu jūs esate iš tų žmonių, kurie nori kuo minimalesnės odos priežiūros rutinos, tinkamiausias variantas tokiu atveju – dvifazis micelinis makiažo valiklis. Jis ne tik puikiai pašalina net vandeniui atsparų makiažą ir taršos daleles, bet kartu ir drėkina bei stiprina odą.
- Aliejinė dalis akimirksniu ištirpdo vandeniui atsparų makiažą, o micelinė - nuvalo nešvarumus.
- Švelni valomoji bazė efektyviai pašalina nešvarumus, nepažeisdama odos lipidų ir baltymų.
- Provitaminas B5 stiprina apsauginį odos barjerą ir blakstienas.
- Natūralūs cukrūs, fruktooligosacharidai, kurie susideda iš fruktozės ir gliukozės, nuramina jautrią akių odos sritį.
- Hialurono rūgštis drėkina odą ir atkuria jos komforto pojūtį.
- Sensibio H2O Eye pH yra tarp 6.5 ir 7, atitinkantis ašarų pH, todėl priemonė nedirgina net ir jautriausių akių. Priemonė patikrinta oftalmologų ir testuota kontaktinius lęšius nešiojančių žmonių.
- Nesausina odos ir nepalieka riebumo pojūčio.
Dvifazis micelinis makiažo valiklis Sensibio H2O eye švelniai pašalina net vandeniui atsparų makiažą, ramina ir drėkina odą bei stiprina jos apsauginį barjerą ir blakstienas.