Kodėl dažnai plaunant rankas nukenčia oda?
Kodėl mums kartais atrodo, kad rankų dezinfekavimo priemonės sukelia deginimo pojūtį odoje?
Kodėl pasinaudojus priemone po kiekvieno karto odą vis labiau tempia?
Kodėl didėja odos jautrumas šiai esminei rankų higienos priemonei?
Neigiamas muilo ir rankų dezinfekuojamojo gelio poveikis odai yra susijęs su jų dezinfekuojančiomis savybėmis. Jų teigiamas poveikis virusams tuo pačiu neigiamai veikia mūsų odą.
Kodėl rankų dezinfekavimo priemonės veiksmingai sustabdo virusus? Antibakterinių rankų losjonų virucidinė galia slypi jų gebėjime sunaikinti virusus apgaubiančias lipidines membranas.
Problema? Mūsų odoje taip pat yra daug lipidų. Intensyviai naudojant hidroalkoholinius gelius ir alkoholio pagrindu pagamintas rankų dezinfekavimo priemones pažeidžiami apsauginį odos barjerą sudarantys lipidai, todėl oda tampa jautresnė. Praradusi lipidus (riebalus) oda tampa labai sausa ir pasireiškia anksčiau išvardyti nemalonūs simptomai.
Pakenkta apsauginė odos barjero funkcija
Mūsų oda apgaubia mus ir apsaugo nuo išorinių dirgiklių, tačiau, jei tam tikras išorinis veiksnys sutrikdo jos natūralią pusiausvyrą, oda nebegali tinkamai atlikti savo apsauginės funkcijos. Vienas iš tokių veiksnių yra alkoholio pagrindo rankų dezinfekavimo priemonės. Apsaugodamos mus nuo užkrato jos pažeidžia odos vientisumą ir sunaikina itin vertingus lipidus.