Nesvarbu, ar tai graži vasaros diena, ar gyvenate atogrąžų klimato sąlygomis, problema išlieka ta pati: „Ar šiandien galėčiau praleisti emoliento naudojimą?“
Tai yra kasdienė problema, kuri trukdo pacientams laikytis atopinio dermatito gydymo režimo.
Intensyvus odos drėkinimas atlieka svarbiausią vaidmenį kasdienėje atopiškos odos priežiūroje.
Atopiškos odos barjeras yra nepakankamas, dėl to ji tampa pralaidi bakterijoms, alergenams ir kitiems dirgikliams.
Kasdienis odos drėkinimas kremu emolientu yra vienas svarbiausių žingsnių, pagerinančių atopiškos odos būklę.
Atopinio dermatito simptomai yra sunkūs: niežėjimas, odos sudirgimas ir diskomfortas pablogina paciento gyvenimo kokybę.
Genetinį polinkį sirgti atopiniu dermatitu dar labiau paskatina aplinkos veiksniai:
- Šaltis
- Žiedadulkės
- Patalpų šildymas
- Dulkės
Kasdienis odos drėkinimas apsaugo nuo atopinio dermatito paūmėjimų
Kremai emolientai veikia svarbiausią atopinio dermatito priežastį – sutrikusią odos barjerinę funkciją. Nepakankamas odos barjeras lemia atopinio dermatito paūmėjimus. Kremai emolientai turi būti naudojami kasdien du kartus per dieną ir tepami ant viso kūno odos, o ne tik ant uždegimo pažeistų odos plotų.
Laikantis šio gydymo režimo, galima pajusti žymų egzemos ir gyvenimo kokybės pagerėjimą. Numalšinus odos niežėjimą, pagerės ne tik paciento, bet ir visos šeimos miego kokybė.
Tai skamba paprastai, tačiau iš tikrųjų labai sudėtinga laikytis atopinio dermatito gydymo režimo. Dėl informacijos trūkumo ir klaidingų įsitikinimų tik 30% pacientų laikosi atopinio dermatito gydymo režimo. Esant karštam klimatui, situacija tampa dar prastesnė.
[1]Aubert H, Barbarot S. No adherence and topical steroids. Ann Dermatol Venereol, 2012
Vienas iš dažniausių klaidingų įsitikinimų apie atopinį dermatitą yra tas, kad jis pasireiškia tik esant šaltam orui. Egzema gali paūmėti tiek tropiniame, tiek šaltame klimate. 2018 m. atliktas meksikiečių tyrimas parodė, kad atopinis dermatitas būdingas vaikams visose industrinėse šalyse, nepriklausomai nuo šalyje vyraujančio klimato.
[2]Sanchez J. Sanchez A. Cardona R. Critical review of ISAAC – Rev Alerg Mex 2018; 389-399
Kiti atopinį dermatitą veikiantys veiksniai:
1/ Prakaitavimas
2/ Temperatūros pokyčiai
3/ Oro tarša
Kad ir kaip gerai yra žinomos gydytojo dermatovenerologo rekomendacijos dėl kasdienio odos drėkinimo, pacientams vasarą tepti riebų emolientą būna dažnai nemalonu. Per sunkios tekstūros, reikia ilgai laukti, kol įsigers, palieka lipnumo pojūtį, todėl sudėtinga apsirengti ir t.t., yra daug priežasčių, dėl kurių pacientai nebesitepa emoliento reguliariai.
Mėgsta lengvesnės tekstūros priemones
Kai kurie pacientai tiesiog nemėgsta kreminių tekstūrų ir norėtų naudoti lengvesnes, gaivesnes priemones, nepriklausomai nuo klimato sąlygų.
Visais metų laikais ir visame pasaulyje
Atopinis dermatitas neturi mėgstamo laiko ar vietos pasirodyti: jis gali pasireikšti visur ir bet kokiomis oro sąlygomis. Pagrindinės dermatologų rekomandacijos tepti emolientą kasdien turi būti laikomasi ištisus metus, net ir esant ypač šiltam klimatui.
Kai priemonė yra ne tik veiksminga, bet ir maloni naudoti
Dėl anksčiau išvardintų priežasčių Laboratoire BIODERMA sukūrė Atoderm Intensive gel-crème, niežėjimą mažinančią, ypač gaivią ir lengvą maitinamąją priemonę. Tai yra pirmoji kasdienė, raminamoji priemonė, skirta atopiškos odos priežiūrai šiltuoju metų laiku.
Atoderm Intensive gel-crème pasižymi inovatyvia tekstūra, kurioje veiksmingumas dera su pacientų poreikiais. Ši konsistencija iškart suteikia gaivos pojūtį, tuo pačiu metu efektyviai veikia sutrikusią odos barjero funkciją. Lengva, neriebi gelio-kremo tekstūra nepalieka lipnumo pojūčio ir greitai susigeria, todėl iškart galima rengtis drabužius. Atoderm Intensive gel-crème yra tikra inovacija atopiškai odai, kuri atitinka pacientų kasdienio gyvenimo poreikius!