Dažniausiai iš grūdų vaikus alergizuoja kviečiai. Pagrindinis kviečių alergenas yra omega-5 gliadinas. Nustatytas glaudus biologinis ryšys tarp kviečių ir miežių, kiek mažesnis – tarp kviečių, miežių ir rugių, aprašomos alerginės kryžminės reakcijos tarp kviečių, rugių, miežių. Alergija ryžiams ir kukurūzams būna retai. Įsijautrinimas avižoms atopiniu dermatitu sergantiems vaikams galimai susijęs su kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje yra avižų baltymo, naudojimu. Kiti autoriai nurodė, kad kviečių baltymai, esantys kosmetikos priemonėse, taip pat gali sukelti alergines reakcijas. Alergija grikiams nėra dažna ir gerai ištirta. Galimos kryžminės reakcijos tarp grūdinių kultūrų ir žolių žiedadulkių.
2010 m. Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Vaikų pulmonologijos ir alergologijos centre ištyrėme 116 vaikų, sergančių atopiniu dermatitu (2 mėn. - 18 m.), visiems atlikome odos dūrio ir lopo mėginius su grūdais. Nustatėme, kad 40,5% vaikų buvo sensibilizuoti bent vienam grūdui, ikimokyklinio amžiaus vaikai reikšmingai dažniau negu mokyklinio amžiaus vaikai. Dažniausiai nustatyta sensibilizacija tokiems grūdų deriniams: kviečiai – rugiai - miežiai, kviečiai - miežiai ar kviečiai - rugiai. Įsijautrinimą kviečiams nustatėme 27 (23,3%), miežiams - 20 (17,2%), rugiams - 16 (13,8%), grikiams - 14 (12,1%), kukurūzams - 7 (6,0%), ryžiams - 4 (3,4%), avižoms - 3 (2,6%) vaikams.
Žemės riešutai, priklausantys ankštinių šeimai, gali sukelti stiprias, net gyvybei pavojingas alergines reakcijas vaikams, jie neretai kituose maisto produktuose randami kaip „paslėpti” alergenai. Žemės riešutuose rasti 32 skirtingi baltymai. Pagrindiniai žemės riešutų baltymo alergenų komponentai: vicilinas - Ara h 1, konglutinas - Ara h 2 ir glicininas - Ara h 3 (visi jie susiję su sunkiomis reakcijomis, atsparūs karščiui ir virškinimui); karščiui neatsparus Ara h 8 (susijęs su burnos alergijos sindromu, galimos kryžminės reakcijos su beržo ir beržinių medžių žiedadulkėmis), lipidų pernešimo baltymas – Ara h 9 (susijęs tiek su sunkiomis sisteminėmis, tiek su lokaliomis reakcijomis, atsparus karščiui ir virškinimui, susijęs su alergija persikams). 25-40% alergiškų žemės riešutams asmenų yra alergiški bent vienai medžių riešutų rūšiai. Iki 10% vaikų, alergiškų žemės riešutams, gali būti kryžminės reakcijos kitiems ankštiniams (sojai, pupoms, žirniams).
Alergines reakcijas gali sukelti įvairūs medžių riešutai: lazdyno, migdolai, anakardžio, braziliški riešutai, kaštainiai, makadamijos, pekano riešutai, pistacijos, kedrų ir graikiniai riešutai. Jei vaikas tampa alergiškas medžių riešutams, nereikia vengti žemės riešutų, jei juos anksčiau toleravo. Jei vaikas alergiškas vienai medžių riešutų rūšiai, bet toleruoja kitus riešutus, galima juos valgyti, deja, pastarieji gamybos procese gali būti užteršti vaikui alergiškų riešutų priemaišomis. Paprastai vaikai, alergiški medžių riešutams, gali saugiai valgyti kokoso riešutą, kuris yra kaulavaisis, ne riešutas (nors aprašytos retos alerginės reakcijos kokoso riešutui). Taip pat paprastai gali skaninti maistą muskato riešutu, kuris taip pat yra ne riešutas, o kvapiojo muskatmedžio sėkla.