10 patarimų, kaip išvengti akių vokų sudirgimo
Akių lietimas pirštais, nagų lakas, šampūnas, oro užterštumas, kosmetikos ingredientų poveikis... Pažvelkime į įvairius būdus, kaip galime būti atsargesni ir geriau prižiūrėti savo akių srities odą.
Akių lietimas pirštais, nagų lakas, šampūnas, oro užterštumas, kosmetikos ingredientų poveikis... Pažvelkime į įvairius būdus, kaip galime būti atsargesni ir geriau prižiūrėti savo akių srities odą.
1. Rankų higiena
Rūpinkitės rankų higiena, nes rankos yra viena nešvariausių mūsų kūno dalių ir galimas užsikrėtimo kanalas. Net jei dauguma mikrobų yra nekenksmingi mūsų sveikatai, kai kurie gali sukelti akių vokų sudirgimą. Pagrindinės higienos taisyklės reikalauja kruopščiai plauti rankas kelis kartus per dieną. Tačiau labai svarbu neliesti rankomis akių.
2. Valymas ryte ir vakare
Labai svarbu visada nusivalyti/nusiprausti veidą, ypač vakare, nes voko raukšlėse susikaupia dulkės ir teršalų dalelės. Rinkitės švelnų valiklį, pvz., Atoderm Intensive Eye, kuris užtikrina saugų valymą ir stiprina akių vokų odos barjerą . Jis gali būti naudojamas ryte ir vakare, paūmėjimų metu ir kai akių vokų oda yra sveika.
3. Lengvas makiažas
Jei esate linkę į akių vokų sudirgimą, rinkitės lengvą makiažą ir naudokite mažai makiažo priemonių. Venkite nenuplaunamo tušo, kurį sunku pašalinti, kad nereikėtų trinti akių vokų. Rinkitės akių šešėlius be blizgučių. Ir atkreipkite dėmesį į produkto kokybę.
4. Kosmetikos produktų pasirinkimas
Stebėkite, ar neatsiranda nepageidaujamų reakcijų odoje, kuomet keičiate savo grožio rutiną, kai naudojate naują akių makiažo produktą, naują odos kremą ar naują šampūną, kuris skalaujant gali patekti ant jūsų vokų. Venkite keisti kelis produktus tuo pačiu metu, nes tuomet nežinosite, nuo ko galėjo sudirgti veido ar akių vokų oda.
5. Netrinkite
Venkite trinti akių vokus, ypač kai nuvalote makiažą. Atoderm Intensive eye švelniai, netrinant pašalina akių makiažą.
6. Žiedadulkės ir alergenai
Akių vokų egzemos paūmėjimai gali atsirasti dėl sezoninių alergijų. Atkreipkite dėmesį į paūmėjimo laikotarpius ir patikrinkite, ar jūsų akių vokų sudirginimą sukelia ne ore esančios žiedadulkės ar alergenai. Nustatyta, kad kosmetikos gaminiuose kaip potencialūs alergenai yra daugiau nei 4000 molekulių. Dažniausiai tai kvapiosios medžiagos, konservantai, plaukų dažai, nagų lakai.
7. Nagų lakas
Patikrinkite nagų lako sudėtį, nes dauguma jų turi alergenų. Stenkitės nagų nelakuoti nuolatos, o ypač stenkitės lakuotais nagais neliesti savo akių, nes yra didelė rizika iš karto išsivystyti kontaktiniam dermatitui (sudirgimui).
8. Akiniai nuo saulės
Dėvėkite akinius nuo saulės, kad apsisaugotumėte nuo UV spindulių ir žiedadulkių, nes sudirginimą taip pat gali sukelti ir saulės poveikis. Be to, saulė gali sustiprinti dirginimą.
9. Kontaktinių lęšių higiena
Kruopščiai prižiūrėkite kontaktinius lęšius, nes netinkama jų priežiūra gali sukelti sunkų konjunktyvitą (akių uždegimą), kuris gali sudirginti ir akių vokus. Taip pat patartina kartais pakeisti kontaktinius lęšius į akinius, nes lęšiai vargina akis.
10. Akių nuovargis
Nepamirškite leisti akims pailsėti. Stenkitės nepraleisti visos dienos prie ekranų (televizoriaus, kompiuterio ar telefono). Jų skleidžiama mėlyna šviesa sutrikdo kūno cirkadinį ritmą. Mėlyna šviesa gali pakenkti regėjimui (tinklainei).