Normal hair and scalp

Galvos odoje yra nuo 100 000 iki 150 000 plaukų (rusvaplaukiai turi iki 200 000 plaukų).

Kiekvienas iš jų sudarytas iš šaknies, arba folikulo, ir plauko stiebo, kuris ir yra pats plaukas.

Plaukus iš esmės sudaro keratinas ir melaninas – pigmentas, suteikiantis natūralią spalvą. Plaukai auga, kai folikulo ląstelės dauginasi ir yra stumiamos į viršų, sudarydamos stiebą.

Todėl labai svarbu, kad galvos oda arba, kitaip tariant, vieta, kur yra folikulas, būtų sveika ir teiktų plaukams reikalingas maistines medžiagas.

Plaukų gyvavimo ciklas susideda iš trijų etapų:

Step 1

1/ anageno fazė

laikotarpis, trunkantis nuo trejų iki septynerių metų, kai plaukai auga apie 2 mm per savaitę. Šaknis gamina plauko stiebą, kuris sudarytas iš keratino ir yra matoma plauko dalis;

Step 2

2/ katageno fazė

trumpas vienos ar dviejų savaičių laikotarpis, kai plaukas nustoja augti ir miršta; ir

Step 3

3/ telogeno fazė

maždaug trijų mėnesių laikotarpis, kai negyvi plaukai laikosi galvos odoje prieš iškrisdami. Tai yra laikas, per kurį ląstelės grįžta atgal į šaknį, kad galėtų pradėti naują ciklą. Kiekvienas folikulas pagamina nuo 20 iki 25 plaukų stiebų per vieną gyvavimo ciklą.

Nors poveikį rodo plaukai, visas veiksmas vyksta galvos odoje.

Daugelis žmonių skundžiasi dilgčiojimu, niežėjimu, diskomfortu, kaitimu ir kartais paraudimu. To priežastys yra karštis, šaltis, tarša, emocijos, sausas ar drėgnas oras, vanduo ir šampūnai.

Galvos odos sudirginimas yra odos būklė, susijusi su daugybe fiziologinių sutrikimų.

Sutrikimus dažnai sukelia, pavyzdžiui, įprastas šampūnas, kuriame yra dirginančių medžiagų (detergentų, paviršinio aktyvumo medžiagų ir kitų galbūt blogai toleruojamų ingredientų). Toks poveikis galvos odai pažeidžia hidrolipidinę plėvelę ir sukelia odos barjero disbalansą.

Rezultatas? Vanduo išgaruoja greičiau ir oda išsausėja, todėl dirgikliai gali prasiskverbti ir sukelti klinikinius dirginimo, niežėjimo, diskomforto, tempimo ar kt. požymius.

Jie yra sunkūs, neturi apimties ir paprastai atrodo riebaluoti, ypač prie šaknų. Pagrindinė šių reiškinių priežastis yra hiperseborėja, kuri gali rastis dėl daugybės priežasčių.

Perteklinis sebumas kaupiasi ant šaknų, todėl jos atrodo riebaluotos. Plaukai yra sunkūs ir prisiploję, veliasi ir dažnai atrodo nešvarūs, nes sebumas sugeria ore esančius nešvarumus ir šie lengvai prilimpa prie plaukų.

Tai yra priešinga situacija.

Plaukai yra sausi, trapūs, silpni, juos sunku iššukuoti ir modeliuoti, plaukų galiukai skilinėja.

Dėl sausos galvos odos plaukai taip pat tampa sausi. Tai sukelia sebumo trūkumas, būdingas žmonėms, kurie natūraliai išskiria labai mažai sebumo. Tai taip pat gali išsivystyti vėliau, kai sausumas atsiranda dėl išorinių veiksnių, tokių kaip saulė, vėjas, tarša, jūros ar baseino vanduo, intensyvus šukavimas ar tiesinimas, šviesinimas ar ilgalaikis šukavimas. Visais atvejais odos barjeras nebeatlieka savo vaidmens, greičiau netenkama vandens ir plaukai tampa sausi, trapūs ir šiurkštūs. Plaukams trūksta drėgmės, todėl juos sunku formuoti ir jie yra linkę elektrintis.

Ką daryti, kad plaukai būtų švarūs?

Visų tipų plaukus turite plauti jų nedirgindami ir nepašalindami hidrolipidinės plėvelės, tam kad nepažeistumėte plauko folikulo fiziologijos.

Plaukų biologinį balansą gali išlaikyti tik šampūnas be detergentų. Šios rūšies šampūne nėra surfaktantų, kurie kenkia plaukams. Paprastai turėtumėte plauti plaukus kiekvieną dieną, jei dėvite kepurę, intensyviai sportuojate ar gyvenate ten, kur didelis užterštumas. Taigi labai svarbu pasirinkti šampūną be detergentų. Kai kurie gydomieji šampūnai gali būti be detergentų.

 

Kokie yra plaukų slinkimo požymiai?

Prarasti mažiau nei 100 plaukų per dieną yra visiškai normalu, nes tai natūralus plaukų ciklas. Jei prarandate daugiau, turėtumėte susirūpinti dėl savo plaukų būklės.

Kai plikimas nėra genetinis, per didelis plaukų slinkimas dažnai būna susijęs su:

Body areas

Laikina situacija

stresas, nuovargis, nėštumas (po gimdymo), sezonų kaita (ypač rudenį), maistinių medžiagų trūkumas (ypač geležies, silicio, B grupės vitaminų, cinko, nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, sieros turinčių aminorūgščių, mikroelementų), sveikimo laikotarpis ir hormoninės problemos.

Pollution

Išoriniu veiksniu

kuris gali būti fizinis (darbas dėvint šalmą), cheminis (užteršimas, per dažnas dažų naudojimas ir ilgalaikis šukavimas, karšto oro džiovintuvai, agresyvios kosmetikos priemonės, ypač skirtos riebiems plaukams), infekcinis (mielinė infekcija) ar parazitinis (utėlės).

Visi šie veiksniai neišvengiamai paveiks plaukus. Dėl to plaukai gali ne tik slinkti, bet ir tapti trapūs, negyvybingi arba riebaluoti ir silpni.

Plaukams gali būti naudingi vartojami maisto papildai. Kad papildas stimuliuotų, stiprintų ir tankintų plaukus, jame turėtų būti maistinių medžiagų, kurios skatina aukštos kokybės keratino gamybą, užkerta kelią hiperseborėjai ir skatina plaukus augti. Jei jis praturtintas magniu, šis maisto papildas taip pat gali padėti kovoti su stresu, kuris gali sukelti plaukų slinkimą.

Jei plaukai slenka gausiai ir nuolat, turėtumėte kreiptis į dermatologą.

Moteris vartoja vaistus

Too much sebum pore

Plaukai riebaluojasi pirmiausia dėl padidėjo sebumo išsiskyrimo iš riebalinių liaukų galvos odoje. Tačiau vien tik hiperseborėja nėra riebių plaukų priežastis.

Riebūs plaukai gali būti dėl:

  • Sebumo kokybės pokyčių, kai jis tampa skystesnis, todėl greičiau ir lengviau patenka į plauko stiebą.
  • Kalcio druskos susidarymo, kai plaunant sebumas liečiasi su vandentiekio vandenyje esančiu kalciu. Plaukai dėl šių druskų tampa sunkūs ir atrodo riebaluoti.

Atminkite

Kad plaunant plaukus per dažnai ir naudojant tik šampūnus su detergentais, gali rastis reaktyvios hiperseborėjos rizika. Iš tiesų, jei sebumas pašalinamas taikant agresyvų valymą, riebalinės liaukos gali suaktyvėti ir išskirti per daug riebalų, todėl plaukai ir galvos oda tampa dar labiau riebaluoti.

  • Laikykitės subalansuotos, įvairios, sveikos ir lengvos mitybos, kurią daugiausia sudaro šviežios daržovės, vaisiai ir grūdai, taip pat maisto produktai, kuriuose gausu nepakeičiamųjų riebiųjų rūgščių, sieros turinčių aminorūgščių, cinko ir B grupės vitaminų (žuvis, vėžiagyviai, kepenys, kiaušiniai, aliejai, jogurtas ir kt.).
  • Venkite streso. Skirkite laiko atsipalaiduoti, kad sumažintumėte įtampą.
  • Jei trūksta maistinių medžiagų, vartokite maisto papildų.
Woman eating healthy food

1/ Prieš naudodami šampūną, masažuokite galvos odą atlikdami lengvus sukamuosius judesius nuo kaklo iki viršugalvio. Tai ne tik stimuliuoja plaukų augimą dėl geresnės kraujo mikrocirkuliacijos, bet ir pagerina specifinių šampūnų poveikį.

2/ Naudokite šampūną ir, jei reikia, gydymą, pritaikytą jūsų galvos odai ir plaukams. Jei turite plauti plaukus kiekvieną dieną, rinkitės šampūną be detergentų.

Jei šampūnas yra gydomasis, vadovaukitės dermatologo nurodymais arba vaistininko patarimais.

3/ Kruopščiai nuskalaukite plaukus šiltu vandeniu. Plaukus skalauti visada turėtumėte ilgiau nei plauti.

Bioderma - moteris valosi nugarą

  • Atsargiai nusausinkite plaukus. Pats švelniausias džiovinimo būdas yra leisti jiems džiūti natūraliai. Jei reikia naudoti džiovintuvą, nustatykite šilto oro funkciją. Per didelis karštis kenkia plaukams, skatina išsiskirti prakaitą ir sebumą ir elektrina plaukus. Švelniai iššukuokite plaukus. Šukavimas turi būti švelnus, kad nepakenktų galvos odai ir plauko stiebui.
  • Tai svarbu, nes pašalina nešvarumų daleles, dėl kurių plaukai tampa negyvybingi. Naudokite šukas ar šepečius, pagamintus iš natūralių medžiagų, ir nepamirškite jų dažnai plauti šampūnu ar antiseptiniu muilu.
Woman with hair in the wind

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Visiems plaukų tipams

NOn-detergence patentas

Nodé Shampooing fluide

(6 atsiliepimai)

Švelniai plauna plaukus ir išsaugo galvos odos pusiausvyrą.

Kam skirta?

Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Pleiskanojančiai galvos odai

D.A.F. patentas

Nodé K Shampooing

(Dar nėra nuomonės)

Raminantis, niežėjimą mažinantis šampūnas, pašalinantis pleiskanų plokšteles.

Kam skirta?

Suaugusiesiems

Klasikinė apsauga

Jautri oda Fotoapsauga skatinanti įdegį

„Cellular protection“

Photoderm Huile BRONZ SPF30

(Dar nėra nuomonės)

Sausasis nepastebimai dengiantis apsauginis aliejus nuo saulės. Aktyvina ir pailgina įdegį.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams