Psoriazė yra autoimuninė, lėtinė, uždegiminė liga, dažniausiai pasireiškianti ant odos. Prancūzijoje šia liga serga daugiau nei du milijonai žmonių. Pusei iš šių žmonių yra galvos odos psoriazė. Jei irgi susiduriate su šia liga, tuomet apsilankėte tinkamame puslapyje.

Be to, kad sukelia stiprų niežėjimą, galvos odos psoriazė yra matoma odos liga ir gali neigiamai paveikti gyvenimo kokybę. Galite nemaloniai jaustis dėl kitų žmonių žvilgsnių, prarasti pasitikėjimą savimi. Kai kuriems žmonėms galvos odos psoriazė yra tikras kasdienis iššūkis, kai net paprastas apsilankymas pas kirpėją gali sukelti daug streso.

Ar jums tai atrodo pažįstama? Jūs nesate vieni! Paūmėjimų dažnį galima reikšmingai sumažinti. Yra kelios dermatologų patvirtintos rekomendacijos, kurių turėtumėte laikytis. Apžvelkime šiuos metodus kartu.

psoriazė už ausies

Psoriazė yra sisteminė ir lėtinė odos liga, pasireiškianti tada, kai sutampa keli rizikos veiksniai. Šie veiksniai – tai genetinis polinkis, imuninės sistemos funkcijos, stresas ir aplinkos veiksniai.

Mokslininkai nustatė, kad dėl imuninės sistemos diferenciacijos sutrikimo pagreitėja odos regeneracijos ciklas. Dėl to odos ląstelės regeneruoja per 3–7 dienas, nors įprastai tam reikia 28–30 dienų.

Šią genetinę anomaliją lydi uždegimas. Dėl to ant epidermio paviršiaus kaupiasi negyvos ląstelės, suformuojančios storus raudonus lopus, padengtus žvyneliais. Šiuos lopus stipriai niežti.

Psoriazė gali pasireikšti ant viso kūno (dažnai tose vietose, kurios trinasi), paprastai būna ant alkūnių, kelių, kojų, strėnų ir galvos odos.

Kai kuriems žmonėms psoriazė pasitaiko tik ant galvos odos. Ši liga gali pasireikšti bet kada ir dažnai praeina taip pat nepaaiškinamai, kaip ir atsirado.

psoriasis on forehead and scalp

Psichologinis poveikis, kurį sukelia galvos odos pleiskanojimas ir niežėjimas

Galvos odos psoriazės lopai yra labai matomi ir atrodo nepatraukliai, nors neturi nieko bendro su asmens higiena.

Nuolatinis pleiskanojimas, matomi sulipę pleiskanų gumulai ir kartais nepakeliamas niežėjimas pablogina gyvenimo kokybę, socialinius santykius, miegą ir pan. Kadangi stresas yra vienas iš paūmėjimą sukeliančių veiksnių, greitai gali susidaryti užburtas ratas.

Atsispirti norui kasytis yra labai sunku. Vis dėlto pakanka pasikasyti penkias minutes, kad lopai išliktų net dviem savaitėmis ilgiau!

Būtent todėl gydytojai pabrėžia, kaip svarbu rasti būdų išlikti ramiam ir vengti kasytis. Ant galvos odos galite užpurkšti gėlo vandens arba specialaus niežulį mažinančio purškalo, taip pat prieš plaudami galvą šampūnu galite švelniai pamasažuoti naudodami raminamąjį kremą.

Psoriazė

Visiškai išgydyti galvos odos psoriazės neįmanoma, tačiau suvaldyti simptomus tikrai galima! Tinkamai parinktas galvos odos psoriazės gydymas padės sumažinti paūmėjimų dažnį, kartais net keliems mėnesiams ar metams.

Lopų vieta gali skirtis. Kartais galvos odos psoriazė gali visiškai dingti. Visgi visada yra atkryčio rizika, todėl turėtumėte rūpestingai atsižvelgti į produktų, kuriuos naudojate kūno ir galvos odai, kokybę.

Gydytojas gali paskirti efektyvių gydomųjų preparatų ir šampūnų, kuriuos turėtumėte naudoti paūmėjimų metu. Vėliau galite pasirinkti, ar naudoti specialius vaistinėse parduodamus produktus, ar produktus iš kosmetikos parduotuvių.

Jei turite lopų kitose vietose, o ne tik ant galvos odos, jūsų gydytojas arba dermatologas galvos odos psoriazės gydymą turėtų pritaikyti atsižvelgdamas į jūsų simptomus. Atsipalaidavimo praktikos, kaip meditacija, joga, kvėpavimo pratimai, gali padėti geriau kovoti su šia liga ir ją lydinčiu niežėjimu.

Jei sergate galvos odos psoriaze, pasakykite apie tai savo kirpėjui.

Kokia psoriazės įtaka plaukams?

Iš principo galvos odos psoriazė netrukdo augti plaukams, nors jie ir įkliuvę pleiskanotuose lopuose.

Visgi, jei kasysitės galvos odą, susilpninsite plaukus, todėl jie lengviau lūžinės ir gali išslinkti.

Be to, kasantis atsiveria žaizdos, į kurias gali patekti infekcija. Kasdieniame gyvenime kuo labiau stenkitės išvengti galimų trinties ir dirginimo šaltinių.

Štai penki įpročiai, kurie padės sumažinti psoriazės poveikį jūsų gyvenimui:

1 žingsnis

Naudokite švelnų šampūną (keratolitinio poveikio). Kai kurie šampūnai specialiai sukurti niežuliui malšinti ir yra skirti sausą, jautrią galvos odą turintiems žmonėms. Jei naudojate tinkamą šampūną, plaukus galite plauti dažnai.

2 žingsnis

Palikite plaukus išdžiūti savaime arba nustatykite vėsų ar šiltą plaukų džiovintuvo orą, kad nedirgintumėte galvos odos. Naudokite švelnius šepečius.

3 žingsnis

Venkite standžių šukuosenų, įtempiančių galvos odą, pavyzdžiui, neriškite į uodegą ar nepinkite kasų. Taip pat turėtumėte vengti apspaudžiančių kepuraičių ar šalmų.

4 žingsnis

Jei plaukus dažote, venkite to, kol nepraėjo paūmėjimas. Visada iš anksto išbandykite cheminius produktus ir dažus, kad įsitikintumėte, jog nebus reakcijos (žiūrėkite, kad nebūtų amoniako), ypač jei galvos oda yra jautri.

5 žingsnis

Nesivaržykite pas kirpėją nusinešti savo įprastai naudojamo šampūno, nes pakanka vieną kartą išplauti galvą dirginančiu produktu ir gali kilti psoriazės paūmėjimas. Pasikalbėkite apie savo būklę su plaukų stilistu, nes kirpėjai neretai žino apie šią problemą. Paprašykite, kad kirpėjas sumažintų plaukų džiovintuvo temperatūrą ir nedžiovintų plaukų per ilgai.

Trys dalykai, kurių turėtumėte nepamiršti apie galvos odos psoriazę

 

  • Psoriazės paūmėjimai kaitaliojasi su remisijos laikotarpiais, kartais simptomai nepasireiškia ilgą laiką.
  • Šios ligos kilmė yra genetinė, bet paūmėjimą sužadina epigenetiniai veiksniai. Tai reiškia, kad ji gali būti susijusi su aplinka, stresu, alkoholiu, infekcija, tam tikrais vaistais ir kt.
  • Galvos odos psoriazė visiškai nėra užkrečiama, bet vis tiek būtų geriau įspėti kirpėją prieš apsilankymą.
 
1
 Prancūzijos psoriazės asociacija

Nodé K Shampooing

Raminantis, niežėjimą mažinantis šampūnas, pašalinantis pleiskanų plokšteles.

Pleiskanos ir pleiskanojanti galvos oda

Nodé Shampooing fluide

Švelniai plauna plaukus ir išsaugo galvos odos pusiausvyrą.

Normali ar jautri galvos oda ir plaukai