Paraudęs veidas ir visuomenė
Deginimo pojūtis, intensyvus paraudimas, padidėjęs jautrumas ir dilgčiojimas – būtent taip jaučiasi paraudęs veidas! Viduje jūs jaučiatės dar blogiau. Esate sunerimę, dirglūs, nekantrūs, pasiruošę gintis, gal net jaučiate gėdą dėl to, kad neatitinkate visuomenės sukurto tobulumo idealo. Ir dar tokiu visiems matomu būdu! Neišvengiamai atkreipiate aplinkinių žmonių žvilgsnius, todėl, dėl visų neteisingų priežasčių, atsiduriate dėmesio centre.
Ar yra saugi vieta, kurioje galite pasislėpti, koks nors prieglobstis, suteikiantis jums ir jūsų paraudusiam veidui poilsį nuo visuomenės žvilgsnių?
Paraudusi oda kelia emocinį stresą
Dermatologai sutinka, kad, be paraudusių ir dėmėtų skruostų, karščio bangų ir nemalonaus fizinio pojūčio, šiuos reiškinius lydi psichologinės problemos:
90 % pacientų patiria sumažėjusį savivertės ir pasitikėjimo savimi jausmą*
41 % pacientų jaučiasi nepatogiai bendraudami*
88 % pacientų, sergančių sunkia rožinės forma, patyrė neigiamą ligos įtaką profesiniams santykiams*
51 % pacientų, kenčiančių nuo sunkios rožinės, yra nepasirodę darbe*
Ar esate girdėję bent keletą iš šių teiginių? Neleiskite, kad našta taptų per sunki. Pasikalbėkite apie veido paraudimą su dermatologu, kuris paaiškins jums, ko galite tikėtis. Taip pat naudinga susisiekti su kitais žmonėmis, kurie kenčia nuo paraudusios odos – taip pat, kaip jūs. Jie turės panašios patirties ir supras, kaip jūs jaučiatės.