1. Odos higiena

Probleminei odai reikalingas kruopštus valymas. Nors aknė nėra nešvaros pasekmė, pirmas žingsnis siekiant turėti sveiką ir švarią odą – tinkama odos higiena. Kiekvieną rytą ir vakarą nuprausk veidą riebiai ar mišriai odai skirtu prausikliu arba specialiai į aknę linkusios odos biologijai pritaikytu miceliniu valomuoju vandeniu. 

Rekomenduojama naudoti švelnius preparatus, kurių sudėtyje nėra alkoholio, o pH yra artimas odai.

Niekada NIEKADA neik miegoti su makiažu. Jei po vakarėlio nori kristi į lovą su batais – prašom, tačiau su makiažu – jokiu būdu!

2. Odos šveitimas

Veido odos šveitimas pašalina suragėjusias odos ląsteles ir atkemša poras. Tačiau per daug intensyvus ir dažnas šveitimas gali sudirginti odą – riebalai apsaugo odą nuo išsausėjimo ir žalingo aplinkos poveikio. Jei per daug gaminamų odos riebalų bandoma atsikratyti intensyviai šveičiant, valant agresyviomis priemonėmis (pvz. spiritu), per dažnai prausiant prausikliu, galima pasiekti atvirkštinį efektą – oda, netekusi riebalų (apsaugos), ims jų gaminti dar daugiau.

3. Spuogų spaudymas

NEGALIMA! Šią taisyklę žino visi. Tačiau jos nesilaiko niekas...

Kodėl negalima spaudyti spuogų? Nes tai darant pažeidžiama uždegiminė zona – bakterijos pasklinda ir sėja uždegimą po visą veidą. Taigi išspaudęs (-usi) vieną spuogą, ryte galėsi džiaugtis trimis naujais. Kaip tau tai patinka? Tikrai neverta...

4. Odos drėkinimas

Aknės pažeistą odą būtina drėkinti. Dažna klaida yra manyti, kad odos riebalų perteklius reiškia, kad oda yra pakankamai sudrėkinta... Priešingai, į aknę linkusi oda, dažnu atveju, yra praradusi drėgmę.

Tik gaudama pakankamai drėgmės, oda gali sveikti nuo aknės. Be to, tiek vietiniai, tiek geriamieji vaistai sausina odą, taigi nepakankamai ją drėkinant, oda išsausėja, sudirgsta, rausta, pleiskanoja... Šios problemos sprendžiamos kartu su odos ligų gydytoju parenkant konkrečius drėkiklius, kurie ne tik atstato odos drėgmę ir apsauginę jos funkciją, bet ir pagerina gydymo rezultatus.

5. Tinkama kosmetika

Labai svarbu rinktis odos tipą ir poreikius atitinkančias odos priežiūros priemones. Probleminės odos priežiūrai, kosmetikos vertėtų ieškoti vaistinėse ir naudoti tikslingą dermatologinę kosmetiką. Ją kuriantys mokslininkai bei gydytojai puikiai išmano odos biologiją ir žino aknę sukeliančias priežastis, todėl ši kosmetika yra pritaikyta konkrečiai odos būklės problematikai.

Turintiems probleminę odą, rekomenduotina prieš renkantis kosmetiką pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu, kad būtų nustatyta ligos forma. Gydytojas papasakos, kokios priežiūros odai reikia ir kokia kosmetika būtų tinkamiausia. Dažnu atveju, siekiant efektyvaus spuogų gydymo, yra derinamas medikamentinis gydymas ir dermatologinė priežiūra.

6. Gyvenimo būdas

Vidinė įtampa, emociniai išgyvenimai ir stresas (egzaminų sesija, naujas darbas) gali padidinti hormonų pusiausvyros disbalansą, o tai skatina aknės formavimąsi. Skirk laiko sau – užsiimk mėgstama veikla, išeik pasivaikščioti ar susitik su draugais. Atsipalaiduok!

Subalansuota mityba, daugeliu atveju, taip pat yra sveikos odos garantas. Venk nesveiko, aukštą glikeminę apkrovą turinčio maisto (pvz. picų, mėsainių, bulvių traškučių), taip pat pieno produktų – jie skatina odos riebalinių liaukų veiklą, taigi aknė pablogėja.

7. Saulės poveikis

Saulės poveikis aknei vertinamas nevienareikšmiškai. Iš vienos pusės, saulės spinduliai sausina aknės bėrimus, juos maskuoja ir naikina bakterijas, taigi spuogų gali sumažėti. Tačiau iš kitos pusės, odos poros kemšasi ir aknė pablogėja (taip dažnai nutinka atostogų metu, ypač išvykus į karšto klimato zonas, kur daug saulės, karščio ir drėgmės).

Bet kokiu atveju, mes rekomenduojame saule mėgautis atsakingai ir naudoti priemones saugančias nuo kenksmingų UVA/UVB spindulių. Veidui naudok tik tas priemones, kurios yra pritaikytos riebios ar mišrios, į aknę linkusios odos poreikiams.

8. Aknei reikia laiko

Aknės gydymas – ilgas procesas, kuriam reikia laiko. Turint probleminę odą ir gydant spuogus, būtina apsišarvuoti kantrybe! Spuogas nepranyks per naktį – patikėk, tokių stebuklingų vaistų dar niekas neišrado. Normalu, kad gerai toleruojamų priemonių efekto reikėtų laukti bent 4-6 savaites, tačiau gali prireikti ir kelių mėnesių, norint pamatyti maksimalų rezultatą. O dažniausia priežastis, kodėl spuogų gydymas neduoda pakankamo efekto yra ta, kad žmonės per anksti nutraukia gydymą – ima eksperimentuoti, naudoja per daug ir netinkamų priemonių, taip tik dar labiau išbalansuodami savo odą.

Svarbu teisingai prižiūrėti riebią ir mišrią odą net tuomet, kai spuogų sumažėja, nes aknė yra atsinaujinanti odos būklė. Nuolatinė, dermatologinė odos priežiūra turi tapti įpročiu.

Sébium H2O Micelinis vanduo

Dermatologinis micelinis valomasis vanduo valo odą ir pašalina makiažo likučius, jos nesausindamas.

Į aknę linkusi oda Mišri ar riebi oda

Sébium Gel moussant

Švelnus prausiklis riebiai odai. Pašalina nešvarumus, reguliuoja odos blizgesį.

Mišri ar riebi oda

Sébium Gel moussant actif

Aktyvaus poveikio rūgštinis prausiklis. Gilus valymas, švelnus odai.

Į aknę linkusi oda Mišri ar riebi oda

Sébium Gel gommant

Švelnus gelinis šveitiklis švaresnei ir lygesnei odai.

Mišri ar riebi oda Į aknę linkusi oda

Sébium Global

Spuogus naikinanti ir nuo naujų spuogų susidarymo apsauganti odos priežiūros priemonė.

Į aknę linkusi oda

Sébium Sensitive

Kasdienis kremas į aknę linkusiai odai. Ramina, drėkina, naikina spuogelius ir paraudimus.

Į linkusi oda po gydymo Į aknę linkusi oda

Sébium Hydra

Maitinanti ir intensyviai drėkinanti priemonė, sprendžianti odos išsausėjimo priežastis, atsiradusias po medikamentinio gydymo.

Į aknę linkusi oda Į linkusi oda po gydymo

Photoderm AKN Mat SPF 30

Apsaugo nuo naujų spuogų atsiradimo, suteikia odai matiškumo.

Į aknę linkusi oda Mišri ar riebi oda