Pati paauglystė jau yra pakankamai sunki, o odos trūkumai dar labiau apsunkina kasdienį gyvenimą tuo metu, kai kuriamas įvaizdis ir pasitikėjimas savimi dar gali būti menkas. Ar turėtumėte palydėti paauglį pas dermatologą? Ar vengti kalbėti apie jų aknę? Kaip galite padėti jiems labiau pasitikėti savimi? Kaip įtikinti juos laikytis nurodyto aknės gydymo kurso?

  • Joël Pacoret - Psischologas

    Joël Pacoret, Psichologas - (Prancūzija).

    Niekada nėra lengva auklėti paauglį, net ir be aknės... , o su akne viskas pasidaro dar sudėtingiau.

    Joël Pacoret, Psichologas - (Prancūzija).

Tėvų ir paauglių santykiai, kai pradeda vystytis aknė

Svarbiausia yra visada būti šalia, padėti sugerti smūgius ir suteikti paramą sunkiomis akimirkomis, net jei kartais suklysite.

Kad ir ką sakytumėte, kad ir kaip sakytumėte, sakyti visada yra geriau nei nieko nesakyti. Raginu tėvus stengtis iš visų jėgų, niekada nenusiminti ir nepasiduoti.

Paauglystei yra būdingas konfliktas ir daugybė skirtingų emocijų vienu kartu. Šiuo laikotarpiu oda gali išreikšti daug prieštaringų dalykų.

Svarbu, kad tėvai negalvotų apie pačią aknę kaip apie problemą.

Rūpintis reikia tuomet, kai jų paauglys turi aknę ir dėl to jam kyla problemų. Arba ne – gali būti ir kitaip, kuomet spuogai nekelia daug problemų. Net jei paaugliai serga akne, jie gali normaliai elgtis, ramiai reaguoti į situaciją, turėti daug draugų ir mėgautis įvairia veikla. Jei manote, kad aknė neturi įtakos jų požiūriui ir vystymuisi, nebūtinai reikia apie ją kalbėti.

Labai svarbu yra būti atviriems ir noriai klausytis, tuo pačiu stebėti bet kokius įspėjamuosius ženklus ir jų elgesio pokyčius.

Turiu omenyje vis ekstremalesnius paauglių elgesio pavyzdžius, kai jie tampa intravertiški, „prilimpa“ prie ekranų arba pernelyg priklauso nuo socialinės žiniasklaidos ir dažnai būna labai liūdni. Jei pastebite tokius požymius, verta apie padėtį pasikalbėti su savo paaugliu. Jei pavyks įgyti jo pasitikėjimą, pabandykite nukreipti paauglį teisinga linkme, o prireikus paprašykite kitų asmenų pagalbos. Jei sudėtinga padėtis trunka per ilgai, gali būti, kad atėjo laikas kreiptis pagalbos. Visų pirma kreipkitės į šeimos gydytoją arba dermatologą ir, jei manote, kad reikia – į psichologą. Svarbu paaugliui padėti ir įsitikinti, kad jis nesijaučia vienišas. Jei paauglys yra sunerimęs ir lengvai pažeidžiamas, manau, kad visada naudinga pasikonsultuoti su specialistu.

Sebium Sensitive kenčiantis nuo aknės

Sebium Sensitive poveikis paaugliams

Kitų žmonių nuomonė ir kritikos poveikis spuoguotam paaugliui gali būti katastrofiškas!

Bręstant kyla daug klausimų apie tai, ką galvoja kiti. Kitų žmonių vertinimas gali turėti nedidelį poveikį tiems, kurie jau susikūrė savo įvaizdį ir kitų nuomonė jų nebedomina, tačiau jis gali būti daug žalingesnis lengviau pažeidžiamiems paaugliams.

Svarbu paaiškinti paaugliams, kad jų aknė niekaip neatspindi jų asmenybės, taip pat, kad kitų matomas grynai „estetinis“ vaizdas neapibrėžia jų asmenybės. Bet kokia veikla, padedanti jiems apibrėžti save kitais būdais nei fizinė išvaizda, pavyzdžiui, sportas ir muzika, yra labai naudinga. Parama, kurią teikia kažkas už jūsų artimos šeimos ribų, gali būti lemiama.

Kas gali geriausiai padėti jūsų paaugliui?

Tai gali būti dėdė, pusbrolis arba šeimos draugas, kažkas kitas, kenčiantis nuo spuogų, vyresnis paauglys, mokytojas, gydytojas, prireikus – ir psichologas.

Labai svarbu, kad jūsų paaugliai jaustų, jog aplinkiniai juos visapusiškai palaiko. Jie turi žinoti, kad turi su kuo pasikalbėti, jei negali išspręsti savo problemų patys ar padedami jūsų. Tai turėtų būti žmogus, kuriuo jie gali pasitikėti ir kuris moka klausytis – nebūtinai psichologas ar dermatologas. Nors jūsų – kaip tėvų – vaidmuo yra esminis, dažniausiai šioje situacijoje jūs galite būti naudingiausi kaip sąsaja.

Dermatologui tenka plataus masto vaidmuo

Jie turi patirties ir supranta odos funkcijas. Tėvams yra labai svarbu pabrėžti savo paaugliams šį mokslinį aspektą, tačiau nepamiršti ir asmeninio ryšio. Jūsų paaugliai turi jausti, kad jų klausosi. Dideliu mastu tai yra ir asmeninio ryšio klausimas. Net jei rasite geriausią dermatologą, vis tiek gali būti sunku, jei paaugliui jis nepatiks. Tai reiškia, kad jums gali tekti ieškoti kito gydytojo. Prisiminkite, kad jei jūsų vaikas gydosi izotretinoino pagrindu pagamintais medikamentais, reikia būti ypač budriems, nes paauglys, nors labai retai, gali patirti šalutinį vaistų poveikį savo nuotaikai.

Sebium Sensitive pagrindinis sąjungininkas

Sebium Sensitive paauglio palaikymas

Paaugliai dažnai nekantrauja pamatyti rezultatus, nes jaučiasi psichologiškai ir fiziškai nepatogiai. Kiekvieną kartą, kai paaugliai pažiūri į veidrodį, aknė primena apie save.

Spuogai yra matomi – tai nepadeda susitaikyti su situacija ir paaugliai darosi vis nekantresni.

Dažnai nekantrumas baigiasi veido odos lietimu ir spuogų spaudinėjimu. Taip padėtis tik pablogėja.

Ką daryti, jei paauglys nori nutraukti gydymą? Neprimeskite savo nuomonės – verčiau pabandykite pasikalbėti ir paaiškinti gydymo nutraukimo pasekmes. Kaip bebūtų, turėsite leisti sūnui arba dukrai patiems apsispręsti. Kartais reikia leisti įvykiams vystytis savo eiga ir būti šalia, jei padėtis pablogėja.

Sebium linija

Higiena ir odos priežiūra

Mišri, linkusi į aknę oda

Sébium linija

Sebium linija

Oda paauglystėje keičiasi: ji tampa storesnė, blizganti, atsiranda  įvairūs spuogeliai ir kartais išlieka iki pilnametystės.

BIODERMA sprendimas: Sébium, produktų linija pritaikyta riebiai ir į aknę linkusiai odai.
Sébium asortimente yra higienos ir priežiūros priemonių, kurias ypač rekomenduoja dermatologai: veido valymo priemonės riebiai odai (putojantis gelis prausiklis, micelinis vanduo), aktyvūs kremai visų tipų spuogams, drėkinamosios priemonės išsausėjusiai odai po medikamentinio gydymo ir dar daugiau. Pasirinkite savo rutiną!