Tačiau vaistinėse yra tiek daug produktų, kad lengva pasimesti ir nežinoti, kurį iš jų pasirinkti. Nereceptiniai odos kosmetikos gaminiai, skirti vietiniam naudojimui ir veikiantys įvairius spuogų simptomus ir pasekmes, tradicinės gydymo priemonės, cinkas ir kt. Toliau apžvelgsime platų galimų sprendimų pasirinkimą.
Aknė: Vietinė priežiūra dermatologine kosmetika
Parduodamos be recepto, dermatologinės kosmetikos odos priežiūros priemonės yra svarbios visiems, turintiems spuogų, nepaisant jų sunkumo.
Dermatologinės kosmetikos priemonės gali būti naudojamos atskirai arba kartu su vietiniu ar sisteminiu (geriamuoju) medikamentiniu gydymu, kurį paskyrė gydytojas. Šiai produktų kategorijai priskiriami prausikliai – miceliniai vandenys, prausiamieji geliai, prausiamieji balzamai, makiažo šalinimo pieneliai, tonikai, odą drėkinantys kremai, serumai, kaukės ir makiažo priemonės, tokios kaip kremai su atspalviu, BB kremai ir makiažo pagrindai.
Visos kasdienės odos, linkusios į spuogus, gydymo priemonės turi būti specialiai sukurtos taip, kad sumažintų spuogų ir inkštirų atsiradimo riziką ir kompensuotų sausinantį ar dirginantį tam tikrų vaistų poveikį, nesukeliant naujų pažeidimų.
Efektyvi kovos su spuogais strategija reikalauja, kad būtų imamasi veiksmų visais lygmenimis vienu metu – dermatologinės kosmetikos priemonių naudojimas, medikamentinis gydytojo paskirtas gydymas, tinkamos mitybos ir gyvenimo būdo laikymasis ir kt. – nes oda yra visos ekosistemos dalis.
Vietinis medikamentinis aknės gydymas
Rinkoje esantys medikamentiniai kremai ir geliai nuo spuogų turi skirtingus veikimo būdus. Kai kuriuose iš jų yra keletas veikliųjų medžiagų tam, kad būtų pasiektas didesnis veiksmingumas.