Taigi apsaugos nuo saulės priemonės turi apsaugoti nuo UVA spindulių... Kaip yra su įprastomis rinkoje esančiomis apsaugos nuo saulės priemonėmis? Įprastos apsaugos nuo saulės priemonės šią apsaugą suteikia dviem būdais:
Europoje tai nurodoma etiketėje su apibrauktu užrašu UVA. Norint naudoti šį simbolį, pagal ES reglamentus UVA apsauga turi sudaryti bent trečdalį UVB apsaugos. Tai reiškia, kad apsauga nuo UVA spindulių nėra optimali ir nėra pusiausvyros tarp apsaugos nuo UVB ir nuo UVA spindulių.
Įprastose apsaugos nuo saulės priemonėse, siekiant didesnio UVA indekso, dažniausiai pridedama daug didelės koncentracijos filtrų, kad UVA spinduliai būtų efektyviai blokuojami. Kai sudedamųjų dalių yra daug, odai tenka per didelis krūvis, taip pat padidėja rizika, kad apsaugos nuo saulės priemonė sudirgins odą. Tai reiškia, kad priemonė nebus naudojama, o šis variantas blogiausias iš visų.
Apibendrinant – apsaugos nuo saulės priemonės, suteikiančios beveik visišką apsaugą nuo UVB spindulių, suteikia trumpalaikę apsaugą ir oda nenudega saulėje, tačiau neatsižvelgiama į reikalingą ilgalaikę apsaugą – poreikį išvengti ankstyvo senėjimo ir odos vėžio rizikos. Taip sutrinka odos apsauginių mechanizmų pusiausvyra. Rūpinantis ilgalaike sveikata, svarbu išlaikyti visų odos ekosistemos dalių pusiausvyrą.
Be to, tikėtina, kad oda geriau toleruos apsaugos nuo saulės priemones, kurių sudėtyje yra tik būtinų sudedamųjų dalių, tinkamomis dozėmis, todėl jas bus malonu naudoti taip dažnai, kaip reikia.