UVB ir UVA spinduliai yra žemės atmosferos dalis. UVB spinduliai sudaro tik 5 % viso spindulių spektro ir pasiekia odos paviršių. UVA spinduliai sudaro likusius 95 % spektro ir prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius. Jų gauname ir saulėtomis, ir debesuotomis dienomis, būdami atviroje vietoje, po paplūdimio skėčiu ar prie lango. UVA spinduliuotę jaučiame kiekvieną dieną.

Galime nudegti saulėje, tada oda lupasi. UVA spinduliai kitokie – jų poveikis gali būti ilgalaikis ir nepastebimas iškart, o žala gali būti daug didesnė. UVA spinduliai provokuoja oksidacinę pažaidą po odos paviršiumi. Taip gali būti pažeista odos ląstelių DNR. Tokie pažeidimai gali paskatinti ankstyvą senėjimą ir padidinti odos vėžio riziką.

Saulės spindulių poveikis

Būnant saulėje UVB spinduliai yra labai reikšmingi odos nuosaviems apsauginiams mechanizmams. Kai oda parausta, tai jai signalizuoja aktyvinti savą biologinę apsaugą:

Oda ima gaminti melaniną, kuris mums suteikia įdegį ir apsaugo nuo nudegimo.

Epidermis sustorėja, kad būtų apsaugoti vidiniai sluoksniai.

Pradeda vykti daug vidinių procesų, kuriais siekiama sumažinti oksidacinę pažaidą, taisyti DNR pažeidimus ir generuoti imuninės sistemos atsaką, kad būtų pašalintos pažeistos ląstelės.

Kitaip tariant, odos reakcija į UVB spindulius rodo, kaip ji ginasi nuo daug rimtesnio UVA spindulių poveikio.

Sunburns

Apsaugos nuo saulės priemonė su dideliu SPF faktoriumi nesuteikia visiškos apsaugos

Ilgą laiką buvo manoma, kad didelis apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) suteikia stiprią apsaugą nuo saulės. Visgi SPF reiškia tik apsaugą nuo UVB spindulių.

Tačiau... UVB spinduliai sudaro tik 5 % saulės spektro. Apsaugos nuo saulės priemonės blokuoja 98 % šių spindulių. Tai reiškia, kad 2 % UVB spindulių pasiekia odą. Kitus 95 % saulės spektro sudaro UVA spinduliai, o apsaugos nuo saulės priemonės ant odos praleidžia 11–15 % šių spindulių.

Negana to, jei apsaugos nuo saulės priemonės blokuoja visus UVB spindulius, jos neleidžia odai gauti signalo apsisaugoti. Taip oda lieka neapsaugota nuo tolesnio saulės poveikio ir ilgalaikės žalos.

  • Dermatologas ir fotoapsaugos ekspertas Brazilijoje.

    Profesorius Sergio Schalka, Dermatologas ir apsaugos nuo saulės ekspertas iš Brazilijos.

    Kai pirmą kartą buvo sukurtos apsaugos nuo saulės priemonės, jų paskirtis buvo apsaugoti nuo nudegimo saulėje, vadinasi, jos apsaugodavo nuo UVB. Ir iki šiol apsauga nuo UVB spindulių yra geresnė nei nuo UVA spindulių, nepaisant to, kad žinome apie UVA spindulių poveikį odai. 

    Profesorius Sergio Schalka, Dermatologas ir apsaugos nuo saulės ekspertas iš Brazilijos.

Taigi apsaugos nuo saulės priemonės turi apsaugoti nuo UVA spindulių... Kaip yra su įprastomis rinkoje esančiomis apsaugos nuo saulės priemonėmis? Įprastos apsaugos nuo saulės priemonės šią apsaugą suteikia dviem būdais:

Europoje tai nurodoma etiketėje su apibrauktu užrašu UVA. Norint naudoti šį simbolį, pagal ES reglamentus UVA apsauga turi sudaryti bent trečdalį UVB apsaugos. Tai reiškia, kad apsauga nuo UVA spindulių nėra optimali ir nėra pusiausvyros tarp apsaugos nuo UVB ir nuo UVA spindulių.

Įprastose apsaugos nuo saulės priemonėse, siekiant didesnio UVA indekso, dažniausiai pridedama daug didelės koncentracijos filtrų, kad UVA spinduliai būtų efektyviai blokuojami. Kai sudedamųjų dalių yra daug, odai tenka per didelis krūvis, taip pat padidėja rizika, kad apsaugos nuo saulės priemonė sudirgins odą. Tai reiškia, kad priemonė nebus naudojama, o šis variantas blogiausias iš visų.

Apibendrinant – apsaugos nuo saulės priemonės, suteikiančios beveik visišką apsaugą nuo UVB spindulių, suteikia trumpalaikę apsaugą ir oda nenudega saulėje, tačiau neatsižvelgiama į reikalingą ilgalaikę apsaugą – poreikį išvengti ankstyvo senėjimo ir odos vėžio rizikos. Taip sutrinka odos apsauginių mechanizmų pusiausvyra. Rūpinantis ilgalaike sveikata, svarbu išlaikyti visų odos ekosistemos dalių pusiausvyrą.

Be to, tikėtina, kad oda geriau toleruos apsaugos nuo saulės priemones, kurių sudėtyje yra tik būtinų sudedamųjų dalių, tinkamomis dozėmis, todėl jas bus malonu naudoti taip dažnai, kaip reikia.

Apsauginis kremas nuo saulės su UVA apsauga

„Bioderma“ „Photoderm“ produktuose naudojamos „Sun Active Defense“ formulės grafinis pavaizdavimas

„Laboratoire Bioderma“ yra NAOS prekės ženklas, todėl odą laiko ekosistemos dalimi, nuolat sąveikaujančia su aplinka. Šią ekosistemą gali paveikti daug vidinių ir išorinių veiksnių. Semdamasi įkvėpimo iš odos natūralios biologijos, apsaugančios ir atkuriančios ekosistemos pusiausvyrą, Bioderma reaguoja į odos poreikius ir stiprina jos nuosavus gynybinius mechanizmus. Oda yra pajėgesnė ilgai išlaikyti sveikatą.

Bioderma artimai bendradarbiavo su dermatologais ir fotobiologais, kad sukurtų itin pažangią apsaugos nuo saulės technologiją SUN ACTIVE DEFENSE. Ji apima mažiau filtrų ir pažangią patentuotą biologinę apsaugą, blokuoja UVB spindulius ir geriau apsaugo nuo UVA spindulių, taip pat stiprina odos antioksidacinę apsaugą ir imuninę sistemą.

GRIEŽTA FILTRŲ ATRANKA

Užuot apsunkinusi odą daugybe filtrų, „Laboratoire BIODERMA“ naudoja tik aštuonis iš 32, kurie patvirtinti Europos Sąjungoje. Šie filtrai pasirinkti dėl tokių priežasčių:

  • Jie tausoja organizmą ir netrikdo endokrininės sistemos.
  • Jie tausoja odą. Remiantis išskirtiniu NAOS tyrimu, jie nėra laikomi nei dirgikliais, nei teršalais.
  • Jie tausoja planetą, nes nėra nei toksiški, nei bioakumuliaciniai.
  • poveikis aplinkai, vertinant pagal poveikį vandens ekosistemoms, yra mažiausias.

 

ANTIOKSIDANTAI IR IMUNINĖS SISTEMOS APSAUGA

Filtrus papildo patentuotas antioksidantų ir imuninės sistemos apsaugos metodas, sukurtas remiantis odos biologija. Apribojama žala, kuri gali atsirasti dėl UV spindulių poveikio, o tai padeda išvengti ankstyvo senėjimo ir odos vėžio.

SUN ACTIVE DEFENSE yra įtraukta į visų BIODERMA Photoderm produktų sudėtį ir yra vienas iš keturių pagrindinių šio asortimento komponentų. Taigi Photoderm yra pirmasis apsaugos nuo saulės priemonių asortimentas, skatinantis natūralius odos gynybinius mechanizmus ir užkertantis kelią odos ląstelių pakitimams bei oksidacinei pažaidai.

+26 % didesnė apsauga nuo oksidacinės pažaidos1

+24 % papildoma odos imuninės sistemos apsauga1

Photoderm palaiko visų odos ekosistemos dalių pusiausvyrą ir stimuliuoja odos biologinės apsaugos mechanizmus – taip stiprinama odos apsauga ir mažinama odos vėžio išsivystymo rizika.

1Klinikinis saulės poveikio tyrimas, kuriame dalyvavo 10 tiriamųjų, turinčių II ir III fototipą. Kelių biologinių žymenų įvertinimas, siekiant įvertinti, kaip filtrai, ektoinas ir manitolis papildo antioksidacinę ir imunosupresinę apsaugą. Lenkija, 2021 m.

Vaikas su mama saulėje

Verta žinoti

Photoderm asortimentas odai suteikia labai stiprią apsaugą, kuri nepraleidžia UVA ir UVB spindulių. Kai į odą prasiskverbia mažiau spindulių, oksidacinė pažaida gilesniuose epidermio sluoksniuose yra mažesnė. Taip odos ląstelių DNR geriau apsaugoma, kad neišsivystytų pažeidimų. Taip pat palaikomas odos ląstelių imuninis atsakas.

Rinkitės iš plataus dermatologinių apsaugos nuo saulės priemonių asortimento, pritaikyto visiems šeimos nariams – nuo jauniausio iki vyriausio – ir tinkamo netgi jautriai, į aknę linkusiai, raustančiai ir hiperpigmentuotai odai.

Photoderm Lait ULTRA SPF50+

(2 atsiliepimai)

Itin aukšta, sustiprinta apsauga nuo UVA spindulių

Normali kūdikių ir vaikų oda Oda susilpnėjusi dėl gydymo ar ligų Jautri oda

Photoderm Brume invisible SPF30

(1 atsiliepimas)

Aukšta apsauga nuo saulės, kurios nereikia paskirstyti

Jautri oda Visi odos tipai

Photoderm PEDIATRICS Mineral SPF50+

(Dar nėra nuomonės)

Mineralinių filtrų apsauga kūdikių odai, kai neišvengiama ekspozicijos saulėje

Sausa kūdikių ir vaikų oda

Photoderm PEDIATRICS Spray SPF50+

(Dar nėra nuomonės)

Stipriai apsaugo, itin atsparus, nematomas, drėkina odą 8 val.

Sausa kūdikių ir vaikų oda