Woman with hair in the wind

Tam tikrų tipų jautri, laikinai ar nuolat raustanti, rožinės ar kuperozės kankinama oda ypač smarkiai reaguoja į kai kuriuos aplinkos veiksnius. Karštis ir UV spinduliai – du veiksniai, skatinantys plėstis kraujagysles (vazodilataciją).

Veikiamos saulės smulkios kraujagyslės gali išsiplėsti ir tapti matomos, todėl oda parausta. Tai ypač aktualu žmonėms, kurių oda šviesi, plona ir linkusi į raudonį. Žmonės, turintys šią problemą, turėtų naudoti kremus, saugančius nuo raudonį stiprinančių veiksnių.

Kaip į saulės spindulius reaguoja spuoguota oda?

Saulės poveikis gali būti kenksmingas paaugliams ir suaugusiesiems, kurių oda linkusi į aknę. Iš pradžių gali pasirodyti, kad ji labai padeda, džiovindama spuogus. Tačiau įdegis skatina epidermio storėjimą ir dėl to poros pradeda kimštis, sebumui (į aknę linkusios odos jis yra tirštesnis) pasidaro sunkiau pasišalinti.

Pokyčiai paprastai nepastebimi, kol įdegis neišblunka. Galiausiai iškyla spuogai, nes poros kelias savaites buvo užkimštos ir tirštesnis sebumas negalėjo lengvai pasišalinti.

Tokia reakcija įdegiui išblėsus yra įprasta. Žmonės, kurių oda linkusi į spuogus, turi saugotis saulės naudodami specialiai riebiai odai skirtas priemones, kurios skystina sebumą ir neleidžia formuotis spuogams. Tokios priemonės yra neriebios tekstūros ir dažnai su atspalviu. Jos suteikia odai matinį efektą. Naudodami šias priemones išvengsite nemalonių staigmenų grįžę iš atostogų.

Jautri, netoleruojanti ar alergiška oda į aplinkos poveikį reaguoja kur kas stipriau. Todėl turintiems tokią odą griežtai rekomenduojama vengti saulės spindulių ir naudoti apsaugos priemones nuo saulės. Vis dėlto norint rasti tinkamiausią sprendimą vertėtų atsižvelgti ir į šių tipų skirtumus.

Jūsų oda - vaikas apsaugotas nuo saulės
Don't

Saulės šviesai jautrią odą būtina maksimaliai saugoti nuo saulės. Oda jautri gali būti dėl tam tikrų ligų, nuo gimimo arba tai išsivysto metams bėgant. Laikiną nepakantumą saulei gali sukelti ir tam tikri vaistai. Aukšto lygio apsaugos priemonės nuo saulės su SPF 50+/UVA 50 faktoriumi padeda visiškai apsisaugoti nuo UVB ir UVA spindulių ir sumažina saulės spindulių sukeliamą sunkių uždegiminių reakcijų pavojų.

Augalinė anglis

Kai kurių žmonių oda yra alergiška įprastiems cheminiams filtrams, esantiems kremų nuo saulės sudėtyje. Tokiais retais atvejais apsaugai nuo saulės reikia naudoti priemones su mineraliniais filtrais. Jos šiuo metu yra gerokai ištobulintos ir nebedažo odos baltai.

Calendar

Paprastai alergijos saulei ženklai pastebimi per pirmąsias buvimo saulėje dienas. Ši problema dažniausiai vargina jaunas moteris (80 % atvejų*) ir išnyksta pradėjus formuotis įdegiui.

Tai nėra didelė odos problema, tačiau jos simptomai gali neigiamai paveikti gyvenimo kokybę. Simptomai: raudonis, spuogeliai, stiprus niežulys. Geriausias sprendimas – saugoti odą naudojant kremą su plataus spektro filtrais, apsaugančiomis nuo UVB (jos padeda išvengti nudegimo) ir UVA spindulių (jos užblokuos spindulius, galinčius sukelti alergines reakcijas). Labai svarbu atsižvelgti į santykį: 1 : 1 SPF/IP UVA. Tai reiškia, kad kremas vienodai intensyviai saugo nuo UVB ir nuo UVA spindulių, tad sumažėja alergijos rizika. *Ann Dermato Venereol, 2007

Po chirurginės ar kosmetinės procedūros arba sužeidimo, kol odos gijimo procesas dar nėra pasibaigęs, saulės spinduliai gali paskatinti pažeistos odos srities hiperpigmentaciją.

Gijimo procesas gali trukti 8–12 mėnesių ar net ilgiau. Kol oda nėra visiškai sugijusi, dėl saulės poveikio pažeidimas gali paruduoti ir likti toks visam laikui. Taip gali nutikti ne tik vasarą, bet ir visus metus. UVA spindulių yra visur ir jie aktyvūs kiekvienu metų laiku. Jie prasiskverbia per debesis ir stiklą. Žmonės, kurių oda yra pažeista arba su randais, kiekvieną pažeistą vietą, kurią pasiekia saulės spinduliai, turi tepti apsaugine priemone.

Su metais ir vis ilgėjančiu bendrai saulėje praleistu laiku, ant odos gali atsirasti pigmentinių dėmių, ypač atvirose zonose, tokiose kaip dekoltė, nugara, rankos ir veidas.

Pigmentinių dėmių formavimasis siejamas su melanino pasiskirstymo sutrikimais. Būnant saulėje dėmės gali išryškėti. Žmonės, kurių odoje yra pigmentinių dėmelių, gali išvengti pablogėjimo naudodami kremus nuo saulės, kurie reguliuoja melanino gamybą.

Moters nugara po saule

Beveik vieną iš septynių Prancūzijos gyventojų vargina lūpų pūslelinė*. Jos atsiradimą paprastai paskatina vienas iš trijų veiksnių: saulės spinduliai, stresas arba nuovargis. Galima įsigyti specialių, nuo saulės saugančių lūpų balzamų, kurie padės vasarą išvengti pūslelinės ir apsaugos jautrią lūpų odą.

*J Am Acad Dermatol. 2006
Bioderma - Moteris saugosi nuo saulės
  • Gyd. Michèle Sayag, alergologė

    Gyd. Mišelė Sajag, Alergologė.

    Interneto vartotojo klausimas: koks yra geriausias kūdikių odos apsaugos nuo saulės faktorius?

    Iki aštuoniolikos mėnesių jums rekomenduojama saugoti kūdikį nuo saulės. Tačiau kai negalima išvengti poveikio, turėtumėte naudoti produktą su SPF 50+, kuris užtikrins pakankamą apsaugą nuo UVA spindulių. Iki 3 metų turėtumėte naudoti mineralinius saulės kremus (be cheminių filtrų).

    Gyd. Mišelė Sajag, Alergologė.

Visų pirma, pasirūpinkite, kad vaikai būtų šešėlyje, ir renkite juos apsaugančiais drabužiais!

care for family skin

Geriausia, kad vaikai apskritai vengtų saulės – o kūdikiams iki trijų mėnesių griežtai NEGALIMA būti saulėje. Vaikų oda yra plona ir gležna. Jos apsaugos nuo UV spindulių sistema yra silpnesnė, todėl padidėja nudegimų ir saulės smūgio rizika. Gydytojai nuolat primena, kad saulės nudegimai vaikystėje ilgainiui gali turėti labai skaudžių pasekmių. Atsakingi tėvai turėtų laikytis kelių paprastų taisyklių.

  • Pasistenkite apsaugoti vaikus nuo tiesioginės saulės, ypač nuo 11 iki 16 val. Vaikus renkite nuo saulės apsaugančiais drabužiais: uždėkite kepurę, saulės akinius ir marškinėlius ilgomis rankovėmis (pageidautina – šviesių spalvų).
  • Kas 2 valandas odą tepkite vaikams skirtu apsauginiu kremu nuo saulės ar kita priemone su SPF 50+. Nepamirškite odos pakartotinai ištepti kaskart vaikui išsimaudžius ar ją patrynus (pvz., nusišluosčius rankšluosčiu arba pažaidus smėlyje).
  • Pasirūpinkite, kad per dieną vaikai išgertų pakankamai vandens – tai apsaugos nuo dehidratacijos.

KONKREČIŲ TIPŲ ODA: PATARIMAI

  1. Net jeigu saulės spinduliams jautrios tik tam tikros odos vietos, pvz., veidas, nepamirškite pasirūpinti ir viso kūno oda ir laikykitės įprastų apsaugos nuo saulės patarimų, kuriuos rasite čia.
  2. Būdami saulėje nepamirškite drėkinti odos ir toliau naudokite įprastus odos priežiūros produktus, nebent jūsų gydytojas būtų nurodęs kitaip. Pasitarti su gydytoju ypač svarbu tada, kai vartojama fotojautrumą sukelti galinčių vaistų.

Atoderm Gel douche

Švelnus bemuilis dušo gelis, saugantis natūralų odos balansą.

Normali ar sausa oda

Atoderm Crème de douche 1 L

Atoderm Crème de douche

Kasdienio naudojimo maitinamasis prausiklis, apsaugantis odą nuo išsausėjimo.

Normali ar sausa oda

Atoderm Huile de douche Aliejinis prausiklis

Drėkina 24 val. ir suteikia komforto jausmą vos nusiprausus.

Labai sausa, atopiška oda

Photoderm Gel-crème

Photoderm Gel-crème

Ramina ir vėsina. Intensyviai drėkina.

Normali ar sausa oda Jautri oda Visi odos tipai

Photoderm AR SPF50+

Raudonio valdymas. Atspalvį vienodinantis ir raminamasis poveikis.

Jautrios odos paraudimas, netolieruojanti oda