Atoderm Intensive Gel moussant

(1 atsiliepimas)

Švelnus gelinis prausiklis, raminantis niežėjimą.

Labai sausa, atopiška oda

Atoderm Huile de douche Aliejinis prausiklis

(15 atsiliepimai)

Drėkina 24 val. ir suteikia komforto jausmą vos nusiprausus.

Labai sausa, atopiška oda

Atoderm Intensive Baume Kremas Emolientas

(17 atsiliepimai)

Intensyvus niežėjimą mažinantis ir odos barjerą atkuriantis kremas emolientas. Pasižymi stipriu raminamuoju ir maitinamuoju poveikiu.

Labai sausa, atopiška oda

Atoderm SOS spray

(5 atsiliepimai)

Greito poveikio niežėjimą raminanti priemonė.

Labai sausa, atopiška oda Sausa ar labai sausa oda

Atoderm Intensive eye

(Dar nėra nuomonės)

Kasdienė trys viename priemonė sudirgusiems akių vokams: ramina, atkuria odą ir pašalina makiažą.

Labai sausa, atopiška oda

Atopic Skin

Atopinis dermatitas yra uždegiminė odos liga, kuriai būdingas intensyvus odos sausumas, bėrimai, niežėjimas ir uždegimo sukelti odos pažeidimai: paraudimas, sudirgimas.

Atopinis dermatitas yra lėtinė, neužkrečiama liga, kuriai yra būdingi paūmėjimai.

Šie staigūs paūmėjimai daro didelę įtaką gyvenimo kokybei ir dažnai sukelia nemigą. Laikui bėgant, atopinį dermatitą gali keisti kitos atopinės ligos, tokios kaip: astma, alerginis rinitas ar alerginis konjunktyvitas.

Body areas

Oda yra ypač sausa ir tampa labiau pralaidi, nebeatlieka savo barjerinio vaidmens nuo išorinių veiksnių ir alergenų. Tačiau ne visuomet sausa oda tampa atopiška.

Atopinio dermatito atsiradimą lemia genetika.

Tyrimai parodė, kad jei vienas iš tėvų turi atopišką odą, tikimybė, kad vaikas turės tokią pačią odos būklę yra 30%**. Jei abu tėvai turi atopišką odą, tikimybė yra 70% **.

Be genetinių veiksnių, atopiška oda taip pat yra susijusi su:

Imunitetas

sutrikusia imunine sistema

kuri per stipriai reaguoja ir sukelia uždegimą. Epidermis tampa pralaidus alergenams (dulkių erkutėms, gyvūnų plaukams, žiedadulkėms) ir tam tikroms bakterijoms (Staphylococcus aureus), sukeliančioms uždegimines reakcijas.

Mityba

Maisto alergijos

karvės pienas, kiaušiniai ir kt. sukelia atopinio dermatito paūmėjimus. Kiti veiksniai, tokie kaip cheminiai produktai, tepami ant odos, karštis ar prakaitavimas, dirgina odą ir taip pat sukelia paūmėjimus.

*Dermatite atopique: épidémiologie en France, définitions, histoire naturelle, association aux autres manifestations atopiques, scores de gravité, qualité de vie (Atopinis dermatitas: Epidemiologija Prancūzijoje, Gamtos istorija, Asociacija su kitomis atopinėmis apraiškomis, Sunkumo balai, Gyvenimo kokybė). E. Mahé. Ann. Dermatolis. Venereolis. 2005; 132

**Dermatite atopique. SA Büchner. Šveicarijos medicinos forumas Nr. 19, 2001 m. Gegužė 

Step 1

1 etapas

Atopinis dermatitas paprastai prasideda nuo antrojo iki trečiojo gyvenimo mėnesių, kai ant skruostų ir rankų atsiranda paraudę odos plotai, paskui plinta į kojų ir rankų priekinius paviršius. Liga išsivysto per vienerius ar dvejus metus.

Oda yra nuolat sausa, dėl to gali niežėti, sukelti nemigą ir bloginti gyvenimo kokybę.

Step 2

2 etapas

Po kelerių metų kai kuriems vaikams gali atsirasti kitos atopinės ligos, tokios kaip alerginis rinitas ir (arba) alerginė astma. Tai paskutinis „atopinio maršo“ etapas, kuriame pasireiškia odos niežėjimas ir didelis auksinio stafilokoko kiekis ant odos.

Todėl, siekiant užkirsti kelią atopinio dermatito atsiradimui ir paūmėjimui, šiuo metu mokslo bendruomenė rekomenduoja drėkinti kūdikio odelę nuo gimimo. Kai kūdikis gimsta ir yra tikimybė, kad jis gali susirgti atopiniu dermatitu, nuo pat pirmos dienos kasdien jam odelę tepant drėkinamuoju kremu galima sumažinti šios ligos išsivystymo riziką.

Mom with her baby
  • Žmonėms, kurie yra genetiškai linkę į alergijas (linkę į atopiją).
  • Jie taip pat gali turėti kvėpavimo takų problemų (astmą), ausų, nosies ir gerklės problemų (alerginį rinitą), akių problemų (alerginį konjunktyvitą) ar virškinimo problemų (alergiją maistui).
  • Dažniausiai pasireiškia kūdikiams ir naujagimiams, paprastai nuo trijų mėnesių iki penkerių metų. 80% atvejų pasireiškia anksčiau nei sulaukus vienerių metų. Tačiau atopiška oda gali išlikti ilgiau, iki pat pilnametystės.
  • Gyd. Michèle Sayag, alergologė

    Gyd. Mišelė Sajag, Alergologė.

    Interneto vartotojo klausimas: kaip galima išvengti atopinio dermaito ir kaip jį gydyti?

    Prevencija taikoma vaikams su rizika, t.y. vaikams, turintiems bent vieną iš tėvų, kuriam būdinga alergija. Pavyzdžiui, tokiais atvejais mes žinome, kad geriausia vengti kontakto su katėmis per pirmąsias kelias savaites. Kalbant apie gydymą, egzemos protrūkiai turėtų būti kuo anksčiau gydomi vietiniais priešuždegiminiais steroidais. Odos barjerą  kiekvieną dieną reikia stiprinti emolientu.

    Gyd. Mišelė Sajag, Alergologė.
  • Gyd. Michèle Sayag, alergologė

    Gyd. Mišelė Sajag, Alergologė.

    Interneto vartotojo klausimas: ar maudynių metu vanduo gali sausinti ir padidinti atopiškos odos simptomus?

    Kietas vanduo dar labiau išsausina odą, silpnina odos barjerą, todėl oda tampa labiau pralaidi alergenams ir kitiems dirgikliams. Dėl šių priežasčių atopiškos odos būklė gali paūmėti.

    Gyd. Mišelė Sajag, Alergologė.
  • Gyd. Michèle Sayag, alergologė

    Gyd. Mišelė Sajag, Alergologė.

    Interneto vartotojo klausimas: kenčiu nuo alergijos (egzemos, juostinės pūslelinės). Ar tai reiškia, kad mano dukra bus labiau linkusi į šias odos problemas?

    Juostinė pūslelinė yra virusinė infekcija, o ne alergija. Tačiau jei jus kankina atopinės alerginės reakcijos, jūsų dukra bus linkusi į atopinį dermatitą labiau nei vidutiniškai.

    Gyd. Mišelė Sajag, Alergologė.

Atopiniam dermatitui progresuojant, reikėtų kreiptis į gydytoją dermatovenerologą.

 

PILNA DIAGNOZĖ 

 

Kokia strategija turėtų būti taikoma progresuojančiai ligai valdyti?

Turėtume sustabdyti ligos progresavimą ir kuo anksčiau, pradinėje sausumo stadijoje esantiems rizikos grupės kūdikiams: tiems, kurių oda yra labai sausa, balkšva ir šiurkšti, ir tiems, kurių tėvai ar broliai ir seserys turi atopišką odą.

Bioderma - odos ekspertas

Kaip tai padaryti? Taikyti tikslingiausią įmanomą gydymą, nes kiekvienas atopinio dermatito paūmėjimas skatina naujus atkryčius.

Kiekvieną paūmėjimą būtina gydyti drastiškai, nes tai sumažina paūmėjimų pasikartojimą ir stabdo ligos progresavimą.

Atopinio dermatito paūmėjimai dažniausiai gydomi vietinio poveikio kortikosteroidais. Jie pašalina uždegiminius odos pažeidimus ir greitai numalšina niežėjimą. Nutraukus gydymą paūmėjimai dažnai pasikartoja. Reikiamas vietinio poveikio kortikosteroidų kiekis priklauso nuo paviršiaus ploto, kurį reikia gydyti, ir nuo subjekto amžiaus.

Venkite jais tepti veidą ar kūdikio vystyklų sritį.

Takrolimuzas gali būti naudojamas kaip antros eilės gydymas, jei vietiniai kortikosteroidai nepadėjo, tačiau tik vyresniems nei vienerių metų vaikams. Kiti gydymo būdai naudojami tik suaugusiesiems ir paaugliams. Maisto alergeno pašalinimas iš dietos yra pateisinamas tik mediciniškai patvirtinus alergiją maistui (naudojant maisto alergijos testus).

Scratching

Būtinai laikykitės visų dermatovenerologo nurodymų. Nepamirškite imtis šių atsargumo priemonių:

  • Venkite alergenų, galinčių sukelti ūmią uždegiminę reakciją, tokių kaip dulkių erkutės, žiedadulkės ir gyvūnų plaukai bei plunksnos, o taip pat dirginančio tabako poveikio.
  • Venkite kūdikiams duoti kietą maistą per anksti. Laikykitės savo pediatro ar bendrosios praktikos gydytojo patarimų.
  • Pasirinkite medvilninius drabužius. Venkite vilnos ir sintetinių drabužių, kurie gali dirginti odą.
  • Skalbdami nenaudokite per daug ploviklio. Per daug ploviklio gali odą sudirginti.
  • Nepamirškite išlyginti drabužių arba džiovinti džiovyklėje. Tai padarys juos minkštesnius ir patogesnius.
  • Įsitikinkite, kad temperatūra jūsų namuose nėra per aukšta (19-20 ° C), ir reguliariai drėkinkite orą.
  • Reguliariai drėkinkite savo miegamąjį arba tiesiog pakabinkite jame drėgną rankšluostį per naktį.
  • Sportui nėra jokių apribojimų, išskyrus atvejus, kai per didelis prakaitavimas sustiprina niežėjimą.
Clean clothes

  • Kiekvieną dieną prauskitės nuo penkių iki dešimties minučių duše su šiltu vandeniu (jo temperatūra neturi būti didesnė kaip 35 laipsniai Celsijaus; sausa oda nemėgsta karšto vandens).
  • Nenaudokite burbulinių vonių ar vonios druskų, kurios visada išsausina ir dirgina odą.
  • Nuplaukite kūną ypač švelniu, odą tausojančiu prausikliu; idealiai tiks drėkinantis prausimosi aliejus (tam kad sustiprintumėte odos barjerą). Atsisveikinkite su paprastais muilais, nes jie dirgina ir išdžiovina odą.
  • Kruopščiai nusausinkite odą, atsargiai ir lengvai tapšnodami ją medvilniniu rankšluosčiu.
Baby in a bath

  • Kremai emolientai - tai odos priežiūros priemonės, kurios intensyviai drėkina odą ir atkuria barjerinę funkciją, kuri sergant atopiniu dermatitu yra nepakankama. Jie taip pat pasižymi niežėjimą ir uždegimą raminančiomis savybėmis.
  • Kremai emolientai turi būti naudojami kiekvieną dieną ir tepami ant viso kūno odos, o ne tik ant uždegimo pažeistų plotų.
Bioderma - Woman applying cream on her body