Jūsų veido oda yra nuolat paraudusi, tačiau nežinote, kas gali tai išprovokuoti. Odos paraudimą gali sukelti daugybė tiek vidinių, tiek išorinių veiksnių – nuo streso, hormonų ir emocijų iki aštraus maisto, saulės poveikio ir karštų gėrimų. Iš visų jėgų stengiatės sumažinti paraudimą odos priežiūros priemonėmis ir laikydamiesi griežto dienos režimo, tačiau tai padeda tik iki tam tikros ribos.

sensibio AR dermatologas

Jei paraudusios, karščiuojančios veido odos būklė negerėja, geriausia pasikonsultuoti su dermatologu.

Tik specialistas, atsižvelgdamas į jūsų gyvenimo būdą ir aplinką, gali diagnozuoti paraudusios odos priežastis. Tik nustačius diagnozę galėsite tinkamai pasirūpinti savo oda.

Be to, pritaikytas medicininis gydymas ankstyvojoje veido paraudimo stadijoje riboja ligos vystymąsi, intensyvumą ir kitus simptomus.

Atsižvelgiant į jūsų simptomų sunkumą ir trukmę galima surasti keletą medicininių rožinės gydymo būdų. Atidžiai stebint ir valdant simptomus įmanoma padėti paraudusiai odai ir atkurti gyvenimo kokybę.

sensibio AR receptas

Norėdami papildyti savo odos priežiūros režimą dermatologinėmis priemonėmis, galite pasitelkti ir vaistus, ir dermatologines procedūras, galinčias padėti sušvelninti ir nuraminti paraudusią odą.

Paraudusi oda turi daugybę skirtingų simptomų ir gali skirtingai paveikti žmones, tačiau jūsų dermatologas gali pritaikyti rožinės gydymo priemones pagal jūsų asmeninius poreikius.

Pagrindinis vietinių ir geriamųjų vaistų tikslas yra pagerinti odos išvaizdą ir komforto jausmą, užkirsti kelią simptomų vystymuisi arba bent jau juos apriboti. Šie gydymo būdai susiaurina kraujagysles ir tokiu būdu padeda išvengti odos paraudimo ir šerpetojimo, išvalo papules, pustules, sumažina patinimą ir paraudimą. Gali praeiti kelios savaitės ar keli mėnesiai, kol pastebėsite, kad odos būklė pagerėjo.

Vietinis gydymas apima azelaino rūgštį ir antibiotikus, kurie veikia kaip priešuždegiminiai vaistai.

 sensibio AR vietinis gydymas

Geriamieji vaistai paprastai yra antibiotikai. Jie veikia greičiau nei vietiniai išoriniai vaistai ir yra dažniausiai skiriami dėl jų priešuždegiminių savybių. Akių rožinei gydyti dažnai skiriamas tetraciklinas. Sunkios rožinės atvejais gydytojas gali skirti izotretinoino.

sensibio AR - geriamieji vaistai

Jei receptiniai vaistai mažai padeda simptomų suvaldymui ar palengvinimui, dermatologas gali apsvarstyti galimybę skirti procedūras, įskaitant šviesos terapiją ir, kraštutiniais atvejais, operaciją.

 

Intensyvios šviesos impulsų (IPL) terapija ir gydymas lazeriu gali susiaurinti išsiplėtusias kraujagysles ir  „paslėpti“ matomas kraujagysles, todėl oda vėl tampa lygesnė ir atgauna natūralią spalvą. Šalutinis poveikis paprastai būna minimalus.

sensibio AR Intensyvios šviesos impulsų (IPL) terapija

Chirurgija gali būti geriausias būdas ištaisyti nosies formą, kai rožinė progresuoja iki itin sunkios stadijos. Operacija paprastai atliekama lazeriais – pašalinamas odos audinio perteklius ir atitinkama veido sritis pertvarkoma chirurginiu būdu.

sensibio AR operacija

  • Gyd. Michèle Sayag, alergologė

    Dr. Michèle Sayag, Alergologė ir medicinos strategijos direktorė - Bioderma.

    Ar įmanoma išvengti rožinės paūmėjimų?

    Remiantis Nacionalinės rožinės draugijos (National Rosacea Society) apklausa, 69 proc. respondentų teigė, kad bent kartą per mėnesį jų liga paūmėjo dėl streso*. Paūmėjimo metu ligos simptomai – paraudimas, papulės ir pustulės – gali atsirasti ir tęstis kelias dienas, net savaites. Beje, galime pridurti, kad liga visuomet paūmėja pačiu netinkamiausiu metu! Labai svarbu suprasti, kad įmanoma suvaldyti odos paraudimo simptomus, tačiau nėra būdų juos išgydyti. Ligos paūmėjimas kartosis, tačiau jūs galite jį suvaldyti mokydamiesi valdyti stresą, gerai išsimiegodami ir laikydamiesi dienos režimo. Būtinai aptarkite savo lūkesčius dėl rožinės ir jos gydymo su dermatologu. Daugiau sužinoję apie savo raustančią odą ir jos elgesį būsite geriau pasirengę sėkmingai valdyti situaciją – tiek ligos paūmėjimo, tiek jos atoslūgio laikotarpiais.

    * https://www.rosacea.org/rosacea-review/2011/fall/survey-shows-controlling-stress-can-reduce-flare-up-frequency 

    Dr. Michèle Sayag, Alergologė ir medicinos strategijos direktorė - Bioderma.
  • Gyd. Michèle Sayag, alergologė

    Dr Michèle Sayag, Alergologė ir medicinos strategijos direktorė - Bioderma.

    Kodėl raudonis tampa nuolatiniu?

    Nebūtinai taip nutiks, bet raudonis yra linkęs progresuoti, jei nėra stengiamasi jį suvaldyti. Yra daugybė būdų, kuriais galima pasinaudoti ir sumažinti raudonį, apsisaugoti nuo jo paūmėjimų. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galima padaryti – išsiaiškinti veiksnius, kurie skatina odos paraudimą. Veiksniai gali būti tiek vidiniai, tiek išoriniai. Vengdami raudonį provokuojančių veiksnių ne tik išvengsite išraudimo epizodų, bet ir apsaugosite odą nuo raudonio progresavimo. Jei raudonis blogėja ar neatsitraukia, pasikonsultuokite su dermatologu, kuris tinkamai diagnozuos odos būklę ir parinks tinkamiausią gydymo planą. Atminkite, kad sveika oda prasideda nuo tinkamos odos higienos. Naudokite švelnų micelinį vandenį ar prausiklį du kartus per dieną, tuomet patepkite odą apsaugančiu ir raminančiu kremu. Kuo anksčiau pradėsite rūpintis savo oda, tuo efektyviau ją apsaugosite nuo raudonio progresavimo.

    Dr Michèle Sayag, Alergologė ir medicinos strategijos direktorė - Bioderma.
  • Gyd. Michèle Sayag, alergologė

    Dr Michèle Sayag, Allergist and medical strategy director - Bioderma.

    Ar rožinės gydymas yra efektyvus?

    Rožinė ir odos raudonio priežastys nėra iki galo išaiškintos, todėl gydymo, panaikinančio priežastis, taip pat nėra. Gydymo metu yra fokusuojamasi į simptomų palengvinimą, paūmėjimų suvaldymą, raudonio kontrolę ir papulių bei pustulių sumažinimą. Pacientai susitinka su dermatologu maždaug kas vieną ar tris mėnesius, o gydymo efektyvumas yra vertinamas po kelių savaičių ar mėnesių. Dermatologas visuomet gali koreguoti gydymą priklausomai nuo situacijos ir rezultatų. Vietinis gydymas tepamais vaistais atneša gerus rezultatus su minimaliais šalutiniais poveikiais ir gali būti skiriamas ilgam laikui. Stengiamasi kaip įmanoma dažniau skirti vietinius vaistus, o geriamus naudoti tik būtinais atvejais. Labai svarbu laikytis visų dermatologo rekomendacijų – vengti saulės ir naudoti plataus spektro apsauginius kremus, vengti raudonį provokuojančių veiksnių.

    Dr Michèle Sayag, Allergist and medical strategy director - Bioderma.

Nenuplaunamas kasdienis valiklis

Jautri oda, linkusi į raudonį

Rosactiv™ patentas

Sensibio H2O AR

(6 atsiliepimai)

Dermatologinis, paraudimą mažinantis micelinis vanduo valo, pašalina makiažą, ramina.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Jautri oda

D.A.F. patentas

Sensibio Gel moussant

(12 atsiliepimai)

Raminamasis micelinis gelis prausiklis, stiprinantis natūralų odos drėkinimą.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Jautri oda, linkusi į raudonį

Rosactiv™ patentas

Sensibio AR

(11 atsiliepimai)

Ilgo poveikio priemonė raustančiai odai, suteikianti ypatingą komforto pojūtį.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Jautri oda, linkusi į raudonį

Rosactiv™ patentas

Sensibio AR BB Cream

(7 atsiliepimai)

Priemonė nuo paraudimų. Odos tobulinimui ir apsaugai.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Speciali apsauga

Jautri oda, linkusi į raudonį

Rosactiv™ patentas

Photoderm AR SPF50+

(Dar nėra nuomonės)

Raudonio valdymas. Atspalvį vienodinantis ir raminamasis poveikis.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams