Daugelis pacientų, kuriems taikomas aknės gydymas, praneša savo dermatologui, jog jaučiasi sunerimę dėl savo odos. Jie pastebi atsiradusias pleiskanojančias dėmeles, tam tikros jų odos sritys tapo išsausėjusios, paraudusios, sudirgintos ir itin jautrios.

Taigi, turite riebią, mišrią, į spuogus linkusią ar sujautrėjusią odą? Svarbu suprasti, kaip veikia įvairūs spuogų gydymo būdai ir kokį šalutinį poveikį jie gali turėti.

 

Kaip veikia aknės gydymas?

Sebumas vaidina pagrindinį vaidmenį spuogų atsiradimo pradžioje, nors taip pat yra ir kitų veiksnių. Naujausi moksliniai tyrimai išanalizavo sebumo vaidmenį spuogų, inkštirų ir aknės spuogų atsiradimui ir išskyrė du pagrindinius sebumo išsiskyrimo atvejus:

  • Hiperseborėja - oda tam tikrose vietose išskiria per daug riebalų (turi daug riebalinių liaukų).
  • Diseborėja –> į spuogus linkusios odos riebalų sudėtis yra nesubalansuota, palyginti su odos, kuri nėra linkusi į spuogus.
  • Be to, lipidų perteklius sebume skatina tam tikrų bakterijų dauginimąsį, tokiu būdu sukeliant uždeginimių spuogų atsiradimą.

Apskritai, vietinio ir sisteminio aknės gydymo tikslas yra kovoti su prastos kokybės sebumo poveikiu (išskyrus izotretinoiną, kuris tiesiogiai veikia sebumo gamybą), kad būtų išvengta uždegiminių spuogų atsiradimo. Taip pat šie gydymo būdai gali turėti priešuždegiminį ir net antibakterinį poveikį.


Koks galimas šalutinis poveikis odai?

Šalutiniai poveikiai dažniausiai priklauso nuo gydymo, tačiau juos galima suskirstyti į du tipus.

Jūsų oda - Moteris - Atopinis dermatitas

Mažindamas sebumo gamybą (numatytas poveikis, skirtas kovoti su pagrindiniu spuogų atsiradimo veiksniu) ir plonindamas epidermį (nepageidaujamas keratolitinių procedūrų poveikis), aknės gydymas taip pat mažina apsauginės odos hidrolipidinės plėvelės efektyvumą. Taigi, riebi, į spuogus linkusi oda po gydymo gali išsausėti ir gali pasireikšti sausos ir sudirgusios odos simptomų, tokių kaip tempimo pojūtis, pleiskanojimas, deginimas, paraudimas ir kt. Gydant aknę sisteminiu (geriamuoju) būdu, pasireiškiantis odos sausumas yra bendresnis, pažeidžiamos gleivinės, lūpos, nosis, akys, lytinių organų sritis ir kt.

Moteris po skėčiu

Kai kurie vaistai skirti aknei gydyti taip pat yra jautrūs šviesai arba daro odą jautresnę saulei: vartojant tokius vaistus, reikėtų vengti bet kokio UV spindulių poveikio arba vasarą laikinai nutraukti fotosensibilizuojantį gydymą.

Kokie gydymo būdai turi tokį poveikį?

Kelių rūšių medikamentinis aknės gydymas gali turėti šalutinį poveikį odai. Kai kurie vietinio (išorinio, naudojamo lokaliai) gydymo būdai yra:

  • Retinoidai
  • Benzoilo peroksidas
  • Adapalenas

Sisteminis (geriamais) gydymo būdas:

  • Retinoidai (izotretinoinas)

Sébium Hydra cleanser

Pirmasis BIODERMA ekobiologinis prausiamasis balzamas atkuriantis prarastą odos komfortą dėl ypatingai odą sausinančio medikamentinio aknės gydymo.

Į aknę linkusi oda Į linkusi oda po gydymo

Sébium Hydra

Maitinanti ir intensyviai drėkinanti priemonė, sprendžianti odos išsausėjimo priežastis, atsiradusias po medikamentinio gydymo.

Į aknę linkusi oda Į linkusi oda po gydymo

Photoderm AKN Mat SPF 30

Apsaugo nuo naujų spuogų atsiradimo, suteikia odai matiškumo.

Į aknę linkusi oda Mišri ar riebi oda