Kuo gali padėti tėvai ir kaip reaguoti į vaiko patiriamus sunkumus?
Su sergančiu akne atžala būtina artimai bendrauti, domėtis jo savijauta, skirti laiko jo bėdų ir išgyvenimų išklausymui, užjausti bei patikinti, kad tai yra itin dažna ir laikina bendraamžių liga. Nederėtų teigti, kad vaikas nustotų rūpintis tokia iš pirmo žvilgsnio paviršutiniška ir tik kosmetine problema, kadangi neigimas tik pablogina paauglio būseną.
Jaunuoliui padėti galima ir išmokius jį tinkamai prižiūrėti savo odą - tiek skatinant laikytis probleminės odos priežiūros rutinos, tiek informuojant, kokie įpročiai odos būklę gali pagerinti. Kadangi aknės gydymui reikšmingas pastovus, ilgalaikis rūpinimasis oda kasdien, derėtų vaiką supažindinti su odos priežiūros priemonėmis, jų nauda ir svarba. Vaikinus verta padrąsinti, kad veido kosmetika nėra tik merginų hobis - tai yra kasdienis higienos ritualas, kaip dantų valymas ar maudymasis. Paauglį būtina mokyti apie aknės paūmėjimą provokuojančius veiksnius: netinkamą mitybą, nepakankamą poilsio kiekį dienoje. Vaikai geriausiai mokosi iš pavyzdžio, todėl galite prisidėti prie jo odos būklės gerinimo drauge sveikiau maitindamiesi ir eidami anksti miegoti.
Gydytoja įvardija dar vieną svarbų dalyką - mitus, gaubiančius ligą ir stigmatizuojančius aknę. „Jauni žmonės gali ir nustebti, kad aknė nėra sukeliama tik dėl netinkamos veido odos priežiūros ar iš viso jos nebuvimo, nesveiko maisto. Taip pat svarbu informuoti, kad daugelis internete siūlomų „naminių“ gydymo priemonių, tokių kaip: česnakas, cinamonas ar citrinos rūgštis nėra efektyvios, o iš tiesų net labai žalingos. Odos priežiūros prekių reklamos taip pat gali būti apgaulingos - jaunuoliui gali atrodyti, kad jis neatranda tinkamos priemonės, padedančios kovoti su akne, nes efektas nėra pastebimas iš karto. Iš tiesų svarbu žinoti, kad aknės gydymui reikalingas ilgalaikis, kruopštus, kasdienis rūpinimasis oda“ – patarimais dalinasi Devika Gudienė.