Sébium H2O Micelinis vanduo

Dermatologinis micelinis valomasis vanduo valo odą ir pašalina makiažo likučius, jos nesausindamas.

Į aknę linkusi oda Mišri ar riebi oda

Sébium Gel moussant

Švelnus prausiklis riebiai odai. Pašalina nešvarumus, reguliuoja odos blizgesį.

Mišri ar riebi oda

Sébium Gel moussant actif

Aktyvaus poveikio rūgštinis prausiklis. Gilus valymas, švelnus odai.

Į aknę linkusi oda Mišri ar riebi oda

Sébium Sensitive

Kasdienis kremas į aknę linkusiai odai. Ramina, drėkina, naikina spuogelius ir paraudimus.

Į linkusi oda po gydymo Į aknę linkusi oda

Sébium Kerato+

Efektyviai mažina spuogus ir po jų likusius randelius. Nedirgina odos.

Į aknę linkusi oda

Kas iš tikrųjų yra hormoninė aknė?

Tai dažnas klausimas. Ar aknę sukelia hormonų disbalansas? Kodėl aknė prasideda brendimo metu? Ar galima išvengti hormoninės aknės? Koks ryšys tarp aknės ir nėštumo? Koks ryšys tarp aknės ir menopauzės? Kaip galime gydyti hormoninę aknę? Kalbant apie hormonus – ne visada lengva juos suprasti.

 

Strasbūre (Prancūzija) įsikūrusi ginekologė dr. Odile Bagot, tinklaraščio „Mam Gyneco“ autorė, pateikia keletą įžvalgų apie tai, kas sukelia hormoninę aknę.

  • Dr Odile Bagot, Ginekologas

    Dr. Odile Bagot, Ginekologė.

    Hormoninė aknė prasideda vaikystės pabaigoje, kai pradeda funkcionuoti kiaušidės ar sėklidės. Nors aknė dažniausiai prasideda ir baigiasi brendimo metu, ji gali tęstis ir suaugus.

    Dr. Odile Bagot, Ginekologė.

Kartais ji dingsta arba atsitraukia – tik tam, kad vėliau įsipliekstų. Rečiau hormoninė aknė gali atsirasti suaugusiems, dažniausiai moterims.

Aknės formos gali skirtis – tai priklauso nuo amžiaus:

  • Paauglių aknė pasireiškia „T“ forma, apimančia kaktą, nosį, aplink burną ir smakrą. Ją lydi riebi oda.
  • Suaugusiųjų aknė paprastai sudaro U formą palei smakro, o kartais ir kaklo linijas. Ji dažnai yra susijusi su kūno akne.

Vėlyvoji aknė gali pasireikšti sulaukus 25 metų ir paprastai baigiasi sulaukus 40 metų amžiaus, tačiau ne visada.

Trumpas vadovas: hormonai

  • Androgenai – tai bendras visų vyriškųjų hormonų ir, mažesne apimtimi, moteriškų hormonų pavadinimas.
  • Testosteronas – tai androgenų grupei priklausantis hormonas. Jis gaminamas sėklidėse, todėl siejamas su vyrų seksualiniu aktyvumu ir vaisingumu. Moterims jis veikia libido ir gaminasi kiaušidėse bei antinksčiuose.
  • Progesteronas – tai kiaušidžių išskiriamas moteriškas hormonas, leidžiantis embrionui vystytis gimdoje, reguliuojantis mėnesinių ciklą ir atliekantis svarbų vaidmenį nėštumo metu.
  • Estrogenas – tai moteriškas hormonas, kurį išskiria kiaušidės ir labai mažais kiekiais – sėklidės. Moteryse jis turi įtakos krūtų vystymuisi ir seksualiniam potraukiui, taip pat odos drėkinimui, kaulų tvirtumui, širdies ir kraujagyslių sistemai, smegenims ir virškinimo sistemai.

Aknė visada turi hormoninį elementą, tačiau jis anaiptol nėra vienintelis veiksnys.

Vaidmuo tenka daugeliui endogeninių veiksnių, įskaitant asmeninius polinkius, tokius kaip šeimos genetika, atsparumas antibiotikams ir vyriškųjų hormonų, t.y. androgenų, kiekis. Kiti išoriniai veiksniai taip pat gali turėti įtakos spuogams, įskaitant stresą, tabaką, kai kuriuos kosmetikos gaminius, taršą ir, visų pirma, endokrininę sistemą trikdančias medžiagas.

Kraujyje cirkuliuojantys androgenai ir testosteronas nėra labai aktyvūs: kraujyje biologiškai prieinami yra tik 2% jame cirkuliuojančio testosterono.

Sebium Sensitive moteris

Likusius 98% testosteromo sulaiko baltymų nešėjai, kurie juos perneša į odos ląsteles, kur jie transformuojasi ir tampa aktyvūs. Pavyzdžiui, testosteronas virsta DHT (dihidrotestosteronu), kur kas galingesniu hormonu. Turi įvykti visas šis procesas, kad būtų matomas jo poveikis odai. Štai kodėl kraujo papildymas androgenais paprastai yra neveiksmingas.

Vis dėlto, hormoninė aknė yra susijusi su androgenais, ar ne?

Androgenų poveikis odai priklauso nuo 3 elementų:

  • Nuo cirkuliuojančių androgenų lygio, kitaip tariant, testosterono kiekio kraujyje. Biologiniai hiper-androgenai, turintys klinikinių požymių, tokių kaip hirsutizmas (didelis kūno plaukuotumas) arba alopecija (nuplikimas), yra reti reiškiniai, tačiau policistinės kiaušidės yra dažnesnis reiškinys – jis lemia plaukų perteklių, spuogus, menstruacinių ciklų retėjimą ir kartais padidėjusį testosterono kiekį.
  • Nuo baltymų pernešėjų, kurie sulaiko androgenus, ypač testosteroną. Kuo daugiau turite baltymų pernešėjų, tuo daugiau androgenų sulaikote, todėl ant odos lieka mažiau biologiškai prieinamo testosterono.
  • Nuo androgenų virsmo aktyviaisiais androgenais. Ši transformacija vyksta riebaliniame folikule – kad atsirastų riebalų, ir plauko folikule – kad augtų plaukai. Mes tai vadiname jautrumu androgenams ir, iš trijų, jis daro didžiausią įtaką spuogų atsiradimui.

Apibendrinant galima pasakyti, kad laisvieji androgenai veikia dvi pagrindines sritis:

  • Padidina sebumo išsiskyrimą
  • Storina odą

Koks yra estrogeno vaidmuo hormoninės aknės atveju?

Daugybė moterų pastebi ryšį tarp aknės ir menstruacinio ciklo. Aknė pasireiškia prieš menstruacijas ir per menstruacijas – tai yra klasikinė hormoninės aknės savybė. Gydytoja Dr. Odile Bagot plačiau paaiškina dviejų moteriškų hormonų – estrogeno ir progesterono – vaidmenį.

Estrogenas teigiamai veikia aknę tiesiogiai sumažindamas riebalinio folikulo gaminamo sebumo kiekį ir netiesiogiai padidindamas androgenus sulaikančių baltymų gamybą, taip sumažindamas biologiškai prieinamo testosterono lygį.

Sebium Sensitive ciklas

Moterų menstruacijų ciklas yra padalintas į 2 fazes:

  1. Maždaug 14 dieną folikulinė fazė baigiasi ovuliacija, kuriai būdinga padidėjusi estrogeno sekrecija. Oda dažniausiai ima švytėti.
  2. Liuteino fazė prasideda po 14 dienos, kai gaminasi daugiau progesterono – jis nebūtinai turi androgeninį poveikį. Estrogeno lygiui palaipsniui mažėjant aknė dažnai atsiranda arba paaštrėja – išsiskiria riebalai, todėl oda tampa riebesnė.

Ovuliacijos metu – ciklo viduryje – estrogenas teigiamai veikia aknę.

Mes iš tikrųjų nežinome, kodėl aknė pasireiškia priešmenstruaciniu laikotarpiu, tačiau taip yra. Kaip ir ankstyvaisiais nėštumo mėnesiais. Vienintelis bendrumas yra padidėjęs progesterono kiekis. Yra hipotezė, kad progesteronas turi įtakos aknei, tačiau ji dar neįrodyta.

Dr. Odile Bagot, ginekologė

Kaip galime suvaldyti hormoninę aknę?

Dr. Odile Bagot siūlo 3 svertus, galinčius paveikti hormoninę aknę.

  • Atsižvelgti ir reguliuoti išorinius veiksnius: stresą, mitybą, svorį, taršą ir endokrininę sistemą trikdančias medžiagas.
  • Skirti dėmesį odos priežiūrai: vietinės procedūros, gydymas vaistais ir pritaikyta dermatologinė kosmetika.
  • Spręsti problemą hormoniniu lygmeniu paveikiant androgenus kontraceptinių tablečių pagalba.

Aknė dažniausiai pasireiškia per tris pirmuosius nėštumo mėnesius ir vėliau stabilizuojasi.

Sebium Sensitive neštumas

Nėštumo metu aknė gali atsirasti dėl keleto priežasčių:

  • Didelis progesterono kiekis nėštumo pradžioje
  • Nebevartojamos anksčiau nuo aknės padėjusios kontraceptinės tabletės
  • Aknės gydymo nutraukimas nėštumo metu

 

Aknė neturi įtakos kūdikiui, tačiau nėštumo metu nerekomenduojama naudoti daugelį vaistų nuo aknės. Taip pat reikia atidžiai žiūrėti, ką tepate ant savo odos – venkite gaminių su parabenais, ftalatais ir triklozanu, nes jie yra endokrininę sistemą ardantys veiksniai.

Teoriškai aknė yra linkusi išnykti, kai sulaukiate 40 metų amžiaus.

Sebium Sensitive sportas

Menopauzės metu aknė gali paaštrėti, nes jūsų vidinis „klimatas“ šiuo laikotarpiu yra androgeninis, nes estrogeno kiekis yra žemas. Jei taip yra, hormoninę aknę rekomenduojama gydyti pakaitiniais hormonais, nes jie suteikia papildomo estrogeno. Beje, sulaukus šio amžiaus svarbu nesupainioti aknės su rožine, kuri nėra hormoninė ir reikalauja dermatologo dėmesio.