15. Ar jūros vanduo gali pagerinti ar pabloginti AD situaciją?
Įvairiai. Jei odoje nėra aktyvių bėrimų, maudymasis jūroje ir saulė odos būklę dažniausiai pagerina. Jei odoje yra aktyvių paūmėjusių bėrimų, nuokasų, jūros vanduo gali graužti, deginti. Tokiais atvejais kelias dienas gausiai drėkinkite, tepkite priešuždegiminius vaistus, nurimus uždegimui maudytis jūroje galima. Prieš maudantis jūroje, išbertas vietas galima patepti riebiu kremu ar tepalu, sudarančiu plėvelę ant odos.
16. Ar saulė gali skatinti dermatitą?
Retesniais atvejais gali. Ypač, kai oda prakaituoja, arba pabūnama ilgiau ir nudegama. Dažniausiai sergantiems atopiniu dermatitu vasaros metu odos būklė pagerėja.
17. Kaip prižiūrėti atopišką odą ir saugoti ją nuo saulės spindulių? Ar kremai su spf nepablogins situacijos?
Sergančių atopiniu dermatitu odą nuo saulės saugome taip pat kaip ir sveiką odą. Kremai su SPF odos būklės dažniausiai nepablogins. Kadangi sergantys atopiniu dermatitu turi didesnę tikimybę alerginiams susirgimams, tame tarpe ir kontaktiniam alerginiam dermatitui, rekomenduojama, kad jie būtų be kvapiųjų medžiagų, savo sudėtyje turėtų fizikinių filtrų nuo saulės (titano dioksido, cinko oksido). Rekomenduojama vengti priemonių su kai kuriais cheminiais UV filtrais, tokiais kaip benzofenonas, oksibenzonas, avobenzonas, metoksidibenzoilmetanas, trisiloksanas, oktokrilenas. Nupirkus naują kremą pabandykite juo patepti nedidelį odos plotą ir pažiūrėti, kaip oda reaguoja.