IgE įsijautrinimą tam tikram maistui gali sukelti sąlytis su oda, kuri efektyviai neatlieka barjero vaidmens, papildant šio baltymo genų mutaciją odoje. Dėl barjero defektų į odą gali prasiskverbti įvairūs alergenai, taip pat ir maisto baltymai, skatinantys įjautrinimą ir IgE sintezę, kuri gali prisidėti prie atopiniam dermatitui būdingo odos uždegimo.
Skaičiuojama, kad 40 % vaikų, sergančių vidutinio sunkumo forma, ir tikriausiai daug daugiau vaikų, sergančių sunkia AD forma, turi susijusią alergiją maistui. Dar didesnei daliai vaikų, sergančių atopiniu dermatitu, dažnai būna padidėjęs specifinio IgE kiekis, kartais net ir nesant tikros alergijos. Tai paaiškina, kodėl intensyviai diskutuojama dėl alergijos vaidmens AD patogenezėje ir ligos sunkumo laipsnio.
Odoje alergija maistui (sukelta IgE) pasireiškia kaip ūminė dilgėlinė, angioedema ir kontaktinės reakcijos. Jei AD paūmėja dėl maisto produkto poveikio, tokios reakcijos nėra IgE sukeltos padidėjusio jautrumo reakcijos, veikiau jos yra uždelstos ir paprastai išsivysto praėjus 2–6 valandoms po poveikio.
Pienas, kiaušinių baltymai, kvietiniai miltai, sojos, žuvys ir žemės riešutai yra vieni iš maisto produktų, dėl kurių dažniausiai paūmėja AD simptomai.